فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حملات جدید ائتلاف به مواضع حوثی ها و نیروهای صالح

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  بنا به گزارشهای محلی، جنگنده های ائتلاف، چهارشنبه شب و صبح پنجشنبه حملاتی را علیه مواضع شورشیان حوثی و نیروهای وفادار به عبدالله صالح، رئیس جمهور مخلوع یمن انجام دادند.

  در این حملات به مواضع حوثی ها و نیروهای صالح در یریم در استان اب، و در شمال شرقی صنعا، پایتخت یمن، و لشگر 35 تعز که روز گذشته مورد حمله نیروهای حوثی قرار گرفت روی داده است.

  شورشیان حوثی روز چهارشنبه 22 آوریل در حمله به لشگر 35 زرهی در شهر تعز، که به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری قانونی یمن، وفادار بود، موفق شدند این پادگان را تصرف کنند.

  یک افسر مستقر در لشگر 35، گفت که این پادگان هفته هاست که از سوی شورشیان حوثی مورد حمله قرار گرفته، و " روز گذشته بعد از درگیریهای شدید که در آن از تانک و اسلحه سنگین استفاده شد، و پس از کشته و زخمی شدن دهها نفر از نیروهای دو طرف به تصرف حوثی ها در آمد."

  حملات هوایی به مواضع حوثی ها و نیروهای صالح در چندین نقطه ادامه یافت، و تمامی هدفها با موفقیت مورد حمله قرار گرفت.

  شاهدان عینی در استان عدن به تلویزیون العربیه گفتند که شبه نظامیان حوثی و نیروهای صالح، از اعلامیه نیروهای ائتلاف برای توقف عملیات توفان قاطعیت ، سوء استفاده کرده و به سوی نواحی اطراف شهر عدن پیشروی کردند.

  منابع نظامی همچنین به تلویزیون العربیه گفتند که نیروهای مقاومت مردمی، وفادار به رئیس جمهور هادی، مواضع حساس در جاده مارب به صنعا را تصرف کردند و به 20 کیلومتری شهر صنعا رسیده اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران