.
.
.

درگیرهای شدید میان مقاومت مردمی یمن و شبه نظامیان حوثی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری یمن بامداد دوشنبه ۲۰-۴-۲۰۱۵ از آغاز درگیری‌های خشونت آمیز در در منطقه «خور مکسر» در عدن میان مقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مشروع یمن، از یک سو و شبه نظامیان حوثی و عبدالله صالح دیکتاتور مخلوع یمن از سوی دیگر خبر دادند.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از منابع سایت «المشهد الیمنی» این درگیری‌ها در منطقه اطراف فرودگاه عدن و همچنین در محوطه پادگان بدر در خور مکسر بیشتر بوده است.

فرودگاه یمن از چند روز پیش به محاصره کامل نیروهای مردمی هوادار عبدربه منصور هادی درآمده است.

جنگنده‌های ائتلاف حمایت از مشروعیت یمن، بامداد امروز حملات خود را علیه شبه نظامیان حوثی و صالح افزایش دادند.

مناطق اطراف فرودگاه عدن، دارسعد و مواضع تمرکز نیروهای حوثی در دو منطقه العریش والصولیان را به شدت بمباران کردند.

بنا به این گزارش به دلیل شدت حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف، شبه نظامیان حوثی و صالح به اماکن عمومی مانند مدارس، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های بزرگ دولتی پناه می‌برند.

طبق این گزارش نیروهای صالح و حوثی‌ها در شهر تعز تعدادی از مدارس و مراکز آموزشی مانند مدرسه میثاق، الحیات و احمد فرج در نزدیکی فرودگاه قدیم را تعطیل کرده و از آن‌ها برای تمرکز نیرو‌هایشان استفاده می‌کنند.

این در حالی است که درگیری شدیدی میان نیروهای مقاومت مردمی با شبه نظامیان صالح و حوثی‌ها در منطقه ذی شراق در استان آب همچنان ادامه دارد.

در شهر یریم نیروهای مقاومت مردمی یمن، به یک کاروان نظامی متعلق به حوثی‌ها که از صنعا عازم تعز شده بود، حمله کرده و آن را متلاشی کرده‌اند.