.
.
.

توفان قاطعیت: مدارکی دال بر قتل غیرنظامیان توسط حوثی‌ها داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد العسیری سخنگوی عملیات توفان قاطعیت در کنفرانس خبری پنجشنبه ۱۶ آوریل خود گفت که حملات همچنان بر لشکرهای شورشی تمرکز داشت و در همین حال لشکر ۹۰ نیروی دریایی یمن پیوستن خود را به حمایت از مشروعیت اعلام کرد.

او افزود که دلایلی در دست است مبنی بر این‌که حوثی‌ها غیر نظامیان را هدف قرار می دهند.

العسیری از لشکرهای شورشی خواست تا بار دیگر به قانون پایبند شوند. او گفت شبه‌نظامیان وابسته به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن و حوثی‌ها، سوخت را غارت می‌کنند. او ادامه داد که کشتی‌های کمک رسان به زودی به بنادر یمن خواهند رسید.

العسیری با بیان این‌که حملات هوایی مواضع تجمع حوثی‌ها را در ابین هدف قرار داد، تاکید کرد که این شبه‌نظامیان برای انجام عملیات بزرگی در مرز سعودی برنامه ریزی می‌کردند.

سخنگوی توفان قاطعیت بر افزایش همکاری با نیروهای مقاومت مردمی برای کشیدن شبه‌نظامیان حوثی به موضع دفاعی به جای هجومی تاکید کرد و گفت که شبه‌نظامیان در حال نقل و انتقال مهمات و اسلحه خود از صنعا به استان شمالی صعده هستند.

او خاطرنشان کرد که مخزن‌های سوخت که حوثی‌ها آن‌ها را مصادره کردند، هدف قرار گرفتند و هماهنگی میان نیروهای ائتلاف با نیروهای مقاومت در عدن، دقیق‌تر شده است .او تاکید کرد که طی چند روز آینده نیروهای مقاومت در عدن دست برتر را خواهند داشت.

العسیری در کنفرانس خبری خود گفت که شبه‌نظامیان حوثی خاک سعودی را با خمپاره گلوله باران می‌کنند. او افزود که از هوا برای کمیته‌های مردمی اسلحه و مواد امدادی پرتاب شده است.

او تاکید کرد که ائتلاف در صدد حمله به داعش یا القاعده نیست، بلکه می‌خواهد از مشروعیت حمایت کند و تلاش بزرگی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به غیرنظامیان در حال انجام است.