.
.
.

مصر و شورای همکاری رزمایش نظامی مشترک در خاک سعودی برگزار می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال سفر چند روزه شاهزاده محمد بن سلمان، رئیس دیوان سلطنتی و وزیر دفاع پادشاهی سعودی به قاهره و دیدار و گفت وگو با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری و صدقی صبحی وزیر دفاع مصر، دو کشور برای تشکیل یک کمیسیون مشترک نظامی برای برگزاری رزمایش بزرگ نظامی در قلمرو پادشاهی سعودی با مشارکت نیروهای مشترک مصر، سعودی و کشورهای عربی خلیج توافق کردند.

به گزارش «الحدث» پس از پایان گفت وگو ها میان مقامات نظامی مصر و سعودی ونتیجه گیرهای مطلوب از این مذاکرات، شاهزاده محمد بن سلمان و هیأت همراه او قاهره را به قصد ریاض ترک کردند.

شاهزاده محمد بن سلمان وزیر دفاع سعودی طی دیدار با صدقی صبحی همتای مصری خود، با بیان اینکه مصر قلب تپنده ملت عرب و سپر حفاظتی و ستون اصلی امنیت و ثبات منطقه است، از ملت و دولت مصر تشکر و قدردانی کرد.

به گفته کارشناسان نظامی، برگزاری رزمایش مشترک مصر- سعودی و کشورهای عربی خلیج، با هدف هماهنگی تاکتیکی و نظامی این کشورها در دفاع مشترک از مرزهای همدیگر در برابر هر گونه تهدید از سوی دشمنان ملت عرب صورت می گیرد.

به گفته مقامات نظامی سعودی قرار است این رزمایش به شکل گسترده ای برگزار شود. ارتش مصر که یکی از قویترین ارتش های جهان به شمار می رود، با ده ها فروند هواپیمای جنگنده اف _ ۱۶ و هلیکوپترهای آپاچی شرکت می کند.

در این مانور نیروهای مشترک نظامی کشورهای خلیج سعی خواهند کرد تا تجربیات نظامی و دفاعی خود را با ارتش مصر مبادله کنند وسطح آمادگی نظامیان شان را در خصوص نیروی هوایی و زمینی افزایش دهند.

به گفته منابع نظامی سعودی در این رزمایش نیروهای مشترک تلاش خواهند کرد که علاوه بر آموزش حملات در شب درخصوص جنگ در شرایط سخت را نیز تجربه کنند.

پادشاهی سعودی پیشتر نیز یک مانور مشترک نظامی با مصر برگزار کرده بود.