.
.
.

توفان قاطعیت: هواپیماهای نظامی یمنی در پایگاه الدلیمی منهدم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد العسیری فرمانده عملیات توفان قاطعیت گفت که وضعیت شبه‌نظامیان حوثی پس از آن‌که چند لشکر يمنی حمایت خود را از مشروعیت در در این اعلام کردند، بسیار بد شده است.

العسیری در کنفرانس خبری روزانه خود گفت که لشکرهای ۱۲۳، ۱۲۷ و ۱۳۷ احساس مسئولیت کرده، فرماندهانشان وضعیت را فهمیدند و حمایت از مشروعیت در یمن را از سر گرفتند.

العسیری خاطرنشان کرد که شبه‌نظامیان حوثی، تمرکز خود را از دست داده و به ندانم کاری افتاده‌اند؛ آن‌ها منزوی شده، امداد به آن‌ها نمی‌رسد و گزینه‌های پیش روی‌شان بسیار محدود شده است؛ به ویژه این‌که انبارهای مهماتشان به دلیل حملات توفان قاطعیت، تقریبا خالی شده است.

العسیری گفت که چهارشنبه ۵ آوریل تانک‌ها و هواپیماهایی که برای حمایت از تحرکات شبه‌نظامیان در پایگاه الدلیمی پنهان شده بودند، بمباران شدند؛ این در حالی است که گلوله باران توپخانه‌ای مواضع حوثی‌ها در مرز سعودی ادامه دارد.

او تاکید کرد که سعودی و مصر دو پایه‌های ائتلاف هستند که کشورهای دیگر برای حمایت از مشروعیت به آن‌ها پیوستند. او گفت: «ما افراد را هدف قرار نمی‌دهیم بلکه هدف ما شبه‌نظامیانی است که یمن را ویران می‌کنند.»