.
.
.

توفان قاطعیت: انتظار داریم طی چند روز آینده عملیات فروکش کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد العسیری سخنگوی رسمی نیروهای «توفان قاطعیت» گفت که فرماندهان لشکرهای ۳۱۵ زرهی و ۱۱۱ مزربانی یمن، پیروی خود را از دولت قانونی در یمن اعلام کردند. او پیش بینی کرد که در روزهای آینده هنگامی که راه‌های امدادرسانی به حوثی‌ها به طور کامل قطع شود، شدت عملیات نظامی کاهش خواهد یافت.

العسیری در کنفرانس خبری سه شنبه ۱۴ آبریل خود گفت که حملات هوایی، اهدافی چند مرحله‌ای را در پیش می‌گیرد. او ادامه داد: «استراتژی جدید ما بر آن استوار است تا جلوی استفاده شبه‌نظامیان از توانایی‌هایشان را بگیریم. آن‌ها اکنون در تلاش هستند با استفاده از مدارس و بیمارستان‌هایی که در کنترل دارند، خود را نجات دهند.» او خاطرنشان کرد که بیش از یک موضع در شمال یمن هدف حمله قرار گرفت که انستیتوی فنی در بیضاء که نیروهای حوثی در آن موضع گرفته بودند، از جمله آن‌ها است.

او افزود که عملیات با روندی تصاعدی و بدون توقف ادامه دارد. او گفت که کمیته‌های مردمی در عدن روز گذشته کمک‌های نظامی از راه هوا دریافت کردند.

او خاطرنشان کرد که مواضعی مرزی هدف حملات توپخانه‌ای قرار گرفت و شبه‌نظامیان حوثی تحت فشار دائم هستند، به آن‌ها اجازه داده نخواهد شد آسیبی به مرزها بزنند و در بیشر مواضع به حالت دفاعی در آمده‌اند.

العسیری گفت: «همچنان در مرحله پشتیبانی هوایی هستیم. هنگامی که زمان مرحله زمینی فرا برسد آن را آغاز خواهیم کرد. کشورهای ائتلاف به مشارکت در مراحل مختلف عملیات پایبند هستند.»

او تاکید کرد که قطعنامه شورای امنیت در تحریم حوثی‌ها و نیروهای علی عبد الله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن، پیروزی برای مردم این کشور است. او از شبه‌نظامیان خواست به قطعنامه شورای امنیت پایبند بوده و اسلحه خود را تحویل دهند.