.
.
.

صدور کارت شناسایی داعش برای اهالی الرقه در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه موسوم به «دولت اسلامی» یا داعش از اهالی استان الرقه در سوریه خواسته است به اداره های ثبت احوال مراجعه کنند تا کارت های شناسایی خود را به کارت های جدیدی با آرم «دولت اسلامی» تبدیل کنند.

به گزارش العربیه، این کارت ها دارای تراشه الکترونیکی هستند که حاوی اطلاعات گوناگونی درباره دارنده آن می باشند.

خبرنگار خبرگزاری« مسار پرس» به نقل از شهروندان الرقه گفته که داعش مردم را به اجرای تصمیمات خود مجبور می کند. این گروه با قرار دادن ایست های بازرسی در اطراف شهرها از آنها کارت های شناسایی جدید را درخواست می کند.

در صورت عدم ارائه چنین مدارکی از سوی شهرندان استان الرقه، آنها با جریمه ۱۰ هزار لیره سوریه، روبرو می شوند.

اسماعیل محمد، یکی از کارمندان مقیم در شهر الرقه در گفت و گو با «مسار پرس» گفته که داعش از خروج مردم از شهر جلوگیری می کند و به این ترتیب آنها مجبور هستند، تصمیمات این گروه را اجرا کنند.

به گفته این شهروند سوری، تعویض کارت های شناسایی باعث شده تا کارمندان شهر الرقه نتوانند حقوق ماهانه خود را دریافت یا به دیگر استان ها سفر کنند.

ام ابراهیم یکی از ساکنان الرقه اظهار داشت که مصادره کارت های شناسایی باعث مشکلاتی برای مردم این شهر به ویژه دانشجویان شده است چرا که بیشتر مردم هنوز به ادارات دولتی وابسته به رژیم سوریه مراجعه می کنند.

به گفته خانم ام ابراهیم، رفتار داعش باعث شده تا مردم در شهر خود احساس غریبی کنند و برخی مهاجرت از این شهر را بر ماندن ترجیح داده اند.