.
.
.

پاکستان: انتقاد وزیر اماراتی توهین به وجدان ملی ماست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزیر کشور پاکستان انتقاد وزیر مشاور در امورخارجی امارات در اعلام بیطرفی پاکستان در بحران یمن را توهین به "عزت نفس ملی" پاکستانی ها توصیف کرد.

چودهری نثار علی خان، وزیر کشور پاکستان از امارات به علت محکوم کردن رای‌گیری اخیر قانون‌گذاران پاکستانی درباره مداخله نکردن در درگیری‌های یمن انتقاد کرد.

وزیر کشور پاکستان روز یکشنبه 12 آوریل در بیانیه‌ای از ابوظبی به علت «تهدید کردن» اسلام آباد انتقاد کرد.


وی گفت: «اینکه یک وزیر اماراتی پاکستان را تهدید می‌کند نه تنها کنایه‌آمیز بلکه تامل برانگیز است. اظهارات این وزیر اماراتی طبق اصول روابط بین‌الملل با تمامی هنجارهای رایج دیپلماتیک مغایرت دارد.»

اظهارات این مقام پاکستانی در واکنش به سخنان دکتر محمد انور محمد قرقاش، وزیر مشاور در وزارت خارجه امارات مطرح شد که رای‌گیری پارلمان پاکستان درباره بحران یمن را اقدامی "متناقض و خطرناک" خواند و به اسلام آباد هشدار داد برای اتخاذ آنچه که "موضعی مبهم" در قبال این مساله خواند "بهای سنگینی" خواهد پرداخت.

دکتر قرقاش نوشته بود که آنکارا و اسلام آباد تهران را به کشورهای خلیج عربی ترجیح می دهند.

وزیر کشور پاکستان در بیانیه خود نوشت پاکستان کشور"غیرتمندی" است و نه تنها برای سعودی بلکه برای امارات نیز احترام زیادی قائل است. اظهارات وزیر اماراتی برابر با هتک عزت نفس پاکستان است.

پارلمان پاکستان روز جمعه 10 آوریل قعطنامه‌ای را تصویب کرد که از دولت این کشور می‌خواهد در قبال بحران یمن بی‌طرف باقی بماند.
این قطعنامه برای بیطرفی پاکستان در بحران یمن با اکثریت تصویب شد، همچنین از تمامی طرف‌های درگیر بحران این کشور می‌خواهد به درگیری‌ها پایان دهند و این مسئله را از طریق گفتگو حل و فصل کنند.