.
.
.

توفان قاطعیت: اطلاعات موثقی از کشته شدن رهبر حوثی‌ها وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد العسیری فرمانده عملیات «توفان قاطعیت» گفت که هم اکنون تلاش‌ها برای جلوگیری از رسیدن امداد به حوثی‌ها در عدن استوار است.

او افزود که حملات هوایی تا کنون جلوی رسیدن امدادها به آن‌ها را گرفته است. او افزود که جلوی بخش بزرگتر پیشروی شبه‌نظامیان حوثی و متحدانشان به سمت عدن گرفته شده است. او گفت درخواست آتش بس باید برای شبه‌نظامیانی فرستاده شود که غیرنظامیان می کشند.

العسیری تاکید کرد که هیچ اطلاعات موثقی درباره کشته شدن رهبر حوثی‌ها وجود ندارد.

او در کنفرانس خبری روزانه که دوشنبه در ریاض برگزار شد گفت: «جنگنده‌ها تجمعات حوثی‌ها در صعده، عمران و صنعا را هدف قرار می‌دهند و این شبه‌نظامیان هستند که از وزرشگاه‌ها برای انبار اسلحه استفاده می‌کنند. کارشناسان غیر یمنی به شبه‌نظامیان کمک کردند تا غار بسازند و همچنان تمرکز برای هدف قرار دادن این غارها است.»

او خاطرنشان کرد که ایستگاه‌های مخابراتی وابسته به شبه‌نظامیان هدف قرار می‌گیرد و آنها پایگاه‌های مرزی را با خمپاره به شکل غیر پیوسته هدف قرار می‌دهند. او افزود که شبه‌نظامیان از این طریق می‌خواهند فشارهایی را که علیه‌شان اعمال می شود، کاهش دهند. او تاکید کرد که نبردی واقعی در نزدیکی مرزها وجود ندارد.

العسیری گفت میزان اسلحه‌ای که حوثی‌ها پنهان کردند، شاید به انداره اسلحه‌ای باشد که تا کنون منهدم شده است.

او تاکید کرد که عملیات در نهایت به تسلیم شدن شبه‌نظامیان در اطراف عدن خواهد انجامید و روزهای اندک آینده برای غیر نظامیان خوب خواهد بود و خدمات پزشکی برای شهروندان یمنی افزایش خواهد یافت.

او اظهار داشت که حوثی‌ها در نقل و انتقال مهمات با مشکل برخورد کرده‌اند و فرماندهی ائتلاف تلاش دارد تا شهر عدن را از فضای خارجی آن جدا کرده تا از رسیدن کمک به شبه‌نظامیان حوثی جلوگیری کند. او تاکید کرد که تحرکات حوثی‌ها در مناطقی که به عدن می‌انجامد متوقف شده است.

العسیری بیان داشت که شبه‌نظامیان حوثی دیگر پایگاه‌ها را هدف قرار نمی‌دهند و در مقابل به غیر نظامیان حمله می‌کنند. او گفت که در روزهای اندک آینده تحرکات حوثی‌ها کندتر خواهد شد.