فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سخنگوی توفان قاطعیت: ایران به حوثی‌ها اسلحه و آموزش نظامی می‌دهد

  منبع: ریاض- هانی الصفیان

  سرتیپ احمد عسیری، سخنگوی طوفان قاطعیت، روز یکشنبه ۱۲-۴-۲۰۱۵ در یک کنفرانس خبری گفته است نیروهای ائتلاف «حمایت از مشروعیت» مدارکی در دست دارند که ثابت می‌کند ایران به شبه نظامیان حوثی اسلحه و آموزش نظامی می‌دهد.

  عسیری با تاکید مجدد بر اینکه تهران به حوثی‌ها اسلحه و آموزش نظامی می‌دهد گفت: «بعید به نظر نمی‌آید که ایرانی‌ها در کنار شبه نظامیان حوثی در حال جنگیدن هستند».

  سخنگوس توفان قاطعیت در باره ادامه حملات هوایی به حوثی‌ها گفت: «عملیات نظامی توفان قاطعیت طبق برنامه‌های تعیین شده همچنان ادامه دارد. جنگنده‌های ائتلاف حمایت از مشروعیت تاکنون ۱۲۰۰ ماموریت نظامی علیه حوثی‌ها و نیروهای صالح انجام دادند. عملیات توفان قاطعیت با ۳۵ پرواز در روز آغاز شد و سپس روزانه به ۵۰ پرواز رسید اما اکنون پس از شناسایی مواضع نظامی حوثی ها و نیروهای صالح، حملات جنگنده‌های ما علیه آنها به ۸۰ تا ۱۲۰ پرواز در روز رسیده است».

  سرتیپ عسیری در پاسخ به اینکه آیا نیروهای ائتلاف دست به عملیات زمینی خواهند زد یا نه، افزود: «در حال حاضر اهداف تعیین شده ائتلاف با حملات هوایی خوب به پیش می‌رود وعملیات نیروهای زمینی نیز در وقت مناسب آغاز خواهد شد».

  وی همچنین افزود: «اولویت‌های توفان قاطعیت هدف قرار دادن مراکز آموزشی حوثی‌ها، بمباران انبارهای اسلحه و منهدم کردن تجهیزات نظامی آنهاست».

  سخنگوی توفان قاطعیت اظهار داشت: «جنگنده‌های ائتلاف طی شبانه روز گذشته لشکر «العمالقه» در صعدا، لشکر ۱۲۵ نیروهای صالح، اطلاعات مرکزی واقع در عدن و مواضع پدافند هوایی آن‌ها به شدت بمباران شد».

  عسیری افزود: «پس از اینکه راه‌های امداد رسانی به حوثی‌ها کاملا قطع شده است اکنون مواضع آن‌ها در عدن به هدف‌های بسیار آسان برای جنگنده‌های ما تبدیل شده است».

  سخنگوی توفان قاطعیت گفت: «حوثی‌ها طی عملیات متحمل خسارت های زیادی شدند و اکنون در وضعیت جنگ و گریز با اهالی عدن هستند».
  وی به درگیری‌های محدود گروهی مسلح با نیروهای سعودی در منطقه مرزی نجران نیز اشاره کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران