.
.
.

کشتارهای دسته جمعی در عدن توسط حوثی‌ها؛ ۲۰۰ کشته در ۱۰ روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آخرین گزارش‌ها از درگیری‌های شهر عدن در یمن نشان می‌دهد که ۲۲ نفر بر اثر بمباران گروههای شبه نظامی وابسته به حوثی‌ها و علی عبدالله صالح، کشته شدند.

به گزارش العربیه در پی درگیری‌ها جاری در عدن، صده‌ها نفر که بیشتر آن‌ها غیر نظامی هستند، زخمی شده‌اند.

بر اساس منابع پزشکی، بر اثر بمباران توپخانه‌ای گروه‌های حوثی و نیروهای وابسته به صالح، علیه مناطقی در عدن از جمله در «المعلا» و «کری‌تر»، صد‌ها نفر زخمی شده‌اند.

شمار افرادی که جان خود را در طی ده روز گذشته در این شهر از دست داده‌اند، به ۲۰۰ نفر رسید. همچنین شمار زخمی ها در این مدت، ۱۰۰۵ نفر گزارش شده است.

در همین حال، حوثی‌ها به منزل «محمد سالم باسندوه» نخست وزیر پیشین یمن در صنعا یورش بردند. حوثی‌ها همچنین پرونده عبد ربه منصور هادی را به دادگاه نظامی به اتهام خیانت بزرگ ارسال کرده‌اند.

از سوی دیگر، بانک مرکزی یمن در منطقه کری‌تر عدن توسط حوثی‌ها محاصره شده است و بر اساس گفته‌های مردم این شهر، بیم آن می‌رود که این بانک از سوی حوثی‌ها مورد غارت قرار گیرد.

در استان ابین نیز، مقاومت مردمی، شهر لودر را پس از درگیری‌های شدیدی از دست نیروهای وابسته به صالح آزاد کردند. شاهدان عینی می‌گویند شمار زیادی از شورشیان پیش از محاصره به کوههای یسوف در نزدیکی شهر لودر پناه بردند.

از سوی دیگر جنگنده‌های عملیات توفان قاطعیت بمباران مواضع حوثی‌ها در شبوه را ادامه می دهند. برخی گزارش‌ها از تلفات سنگین حوثی‌ها در این منطقه خبر دارد.