.
.
.

داعش زنان و کودکان ایزدی را آزاد کرد و دختران را نگاه داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان امور ایزدی‌ها در وزارت اوقاف کردستان، از آزادی ۲۱۷ ایزدی از جمله شماری از زنان و کودکان ربوده شده توسط داعش خبر داد. این سازمان در عین حال گفته که این گروه دختران جوان ایزدی را نزد خود نگه داشته و از آزادی آن‌ها خودداری کرده است.

خیری بوزانی مدیر امور مذهبی در وزارت اوقاف اقلیم کردستان، اظهار داشت: «این گروه دومی است که داعشی‌ها مبادرت به آزادی آن‌ها می‌کنند، وی شمار کسانی که تاکنون آزاد شده‌اند را ۱۲۱۳ اعلام کرد».

بوزانی در تماس تلفنی با العربیه. نت خاطر نشان کرد: «همه کسانی که آزاد شدند، از بزرگسالان بیش از ۵۰ سال یا کودکان ۱ تا ۷ سال هستند.

بر اساس بیانیه وزارت اوقاف کردستان، داعش هیچ یک از دختران جوان ایزدی را آزاد نکرده است. او همه ربوده شدگان را در منطقه تلعفر و در منازل ترکمن‌هایی که مهاجرت کرده‌اند، در شرایطی غیر انسانی بازداشت کرده است.

بوزانی از طریق العربیه. نت از دولت عراق، موسسه‌ها و سازمان‌های بشر دوستانه خواست از آزادشدگان حمایت و به توانبخشی روانی و اجتماعی آن‌ها مبادرت کنند.

گفتنی است که بیش از ۳۲۵۰ ایزدی از جمله زنان، و کودکان، پس از اشغال شهر سنجار به دست گروه داعش در اگوست ۲۰۱۴، توسط این گروه تروریستی ربوده شدند.