.
.
.

رئیس جمهوری مصر: باب المندب جزئی از امنیت ملی مصر و جهان عرب است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر شامگاه شنبه ۴-۴-۲۰۱۵ با تاکید مجدد بر حمایت همه جانبه مصر از کشورهای عربی اعلام کرد، باب المندب جزئی تفکیک ناپذیر از امنیت ملی مصر و جهان عرب است.

رئیس جمهوری مصر که در حاشیه جلسه شورای عالی نیروهای مسلح مصر سخنرانی می‌کرد، با اشاره به پیامدهای حملات تروریستی چند روز گذشته به نیروهای مسلح این کشور در شمال صحرای سینا، گفت: «بهترین گزینه‌ها را برای حفاظت از امنیت ملی مصر بکار خواهیم گرفت. امنیت ملی جهان عرب بدون اتحاد کشورهای عربی امکان پذیر نیست».

السیسی اظهار داشت: «مصر برادران خلیجی خود را‌‌ رها نخواهد کرد و در صورت لزوم برای حمایت و حافظت از آن‌ها عملا اقدام خواهد کرد».

رئیس جمهوری مصر با اشاره به اوضاع یمن وتلاش حوثی‌ها برای اخلال در امنیت وثبات این منطقه بسیار استراتیژیک در جهان عرب گفت: «مسئله امنیت وثبات در باب المندب جزئی از امنیت ملی مصر و کشورهای عربی است».

السیسی در این جلسه آخرین تحولات اوضاع امنیتی صحرای سینا را با فرماندهان عالی رتبه این کشور در میان گذاشت.

وی به نقطه نظرات فرماندهان عالی نیروهای مسلح و پیشنهادات آن‌ها در رابطه با راهکارهای جدید برای بازگرداندن امنیت و ثبات در منطقه سینا به دقت گوش داد.

السیسی با تشکر و قدردانی از تلاش نیروهای مسلح و همکاری آن‌ها با پلیس مصر در پاسخ به عملیات تروریستی و ایجاد آرامش و ثبات در این کشور، گفت: «حملات تروریست‌ها واقدامات جنایتکارانه آن‌ها نمی‌توانند اراده فرزندان شریف و وفادار مصر را برای ایجاد آرامش و ثبات برای این کشور را متزلزل کند».