.
.
.

حمله به مواضع حوثی ها و انهدام چندین انبار اسلحه آنها توسط جنگنده های سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیب احمد عسیری، سخنگوی عملیات «توفان قاطعیت» شامگاه شنبه ۴-۴-۲-۱۵ در یک کنفرانس مطبوعاتی در ریاض از درگیری‌های پراکنده روز شنبه میان نیروهای زمینی سعودی با تعدادی شبه نظامی مسلح که به کشته شدن دو تن از مرزبانان گارد ساحلی خبر داد.

سرتیب عسیری در این کنفرانس مطبوعاتی از نابودی چندین سنگر و مخفی گاه زیر زمینی متعلق به گروه های مسلح وابسته به حوثی ها در مجاورت مرز سعودی خبر داد.

وی افزود: «بحمدالله متجاوزان به منطقه مرزی سعودی متحمل شکست سنگینی شدند و نیروهای زمینی و مرزبانان ما به موقع به آن‌ها پاسخ دادند».

وی اظهار داشت: «افراد مسلح با استفاده از موقعیت بسیار دشوار و ناهموار منطقه مرزی به صورت گروه‌های ۲ یا ۵ نفره در غار‌ها و کوه‌های مجاور با مرز سعودی مخفی می‌شوند و شبانه به نیروهای مرزی ما حمله می‌کنند».

سخنگوی توفان قاطعیت، گفت: «شبه نظامیان حوثی تعداد زیادی انبار اسلحه و دیگر تجهیزات نظامی را در اختیار دارند. ائتلاف تاکنون بسیاری از آن‌ها را بمباران کرده است تمام اسلحه‌ای که حوثی‌ها در نزدیکی مرز سعودی انبار کرده بودند توسط نیروهای ائتلاف نابود شد».

عسیری در رابطه با انتقال اتباع خارجی از عدن گفت: «نیروهای ائتلاف "حمایت از مشروعیت"، همه اتباع خارجی را از عدن به جاهای امن انتقال دادند».

وی افزود: «برای سرعت بخشیدن به عملیات تخلیه اتباع خارجی، نیروی ائتلاف با هماهنگی صلیب صرخ کمیته‌ای تشکیل دادند که از طریق آن اتباع خارجی از عدن به سعودی وسپس به کشور‌هایشان انتقال داده می‌شوند».

وی اظهار داشت:« از میان اتباع خارجی که تاکنون انتقال داده شدند اتباع روس هستند که با هواپیماهای اردنی و مصری از عدن به سعودی و سپس به کشورهای خود منتقل شدند».

سرتیپ عسیری اظهار داشت: «تاکنون هیچ خللی در فعالیت‌های صلیب سرخ در نقل و انتقال تیم امداد رسانی آن‌ها وجود ندارد. پروازهای امدادرسانی این نهاد روز یکشنبه از سر گرفته می‌شود و با هماهنگی این سازمان اتباع روسیه، هند، الجزایر، پاکستان و اندونزی از مناطق درگیری انتقال داده شدند».

وی تاکید کرد: «عملیات انتقال با کنترل و هماهنگی کامل با نیروهای ائتلاف صورت می‌گیرد تا از احتمال فرار برخی از رهبران شبه نظامیان مسلح جلوگیری شود».

سرتیپ عسیری افزود: «برخی کشورهای عربی خواسته‌اند که اتباع آن‌ها را از راه‌های مرزی زمینی به سعودی انتقال دهیم که در این میان نیروهای ائتلاف تعداد زیادی از آن‌ها را انتقال داد و شماری نیز در حال تخلیه شدن هستند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم