.
.
.

توفان قاطعیت: دشمن قصد حفر خندق در مرز سعودی داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیپ احمد عسیری، سخنگوی رسمی توفان قاطعیت، روز یکشنبه ۵ آوریل، در پست الکترونی خود گزارشی از عملیات انساندوستانه تخلیه در یمن، و درخواست صلیب سرخ بین المللی برای تغییر پرواز‌ها تعیین شده ارائه داد.

عسیری در گزارش روزانه خود از ریاض، پایتخت پادشاهی سعودی، گفت که شبه نظامیان حوثی به هواپیماهای سودانی اجازه تخلیه اتباع این کشور از فرودگاه صنعا را ندادند. در همین حال این نیرو‌ها به بمباران بی‌هدف مناطق جمعیتی در شهر بندری عدن ادامه می‌دهند و به زیرساختهای اقتصادی و مردم بی‌گناه آسیب می‌رسانند.

او در این گزارش افزود که حملات هوایی به شبه نظامیان حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن در روز یکشنبه ادامه داشته، و با قطع راه ارتباطی البیضا به عدن مانع از پیشروی شبه نظامیان به سمت عدن شده است.

عسیری افزود که نیروهای مرزبانی و زمینی سعودی مانع از پیشروی شبه نظامیان شده و انبارهای مهمات آن‌ها در نزدیکی صنعا را بکلی نابود کرده‌اند. شبه نظامیان قصد داشتند تا با کندن خندق به مناطق سعودی نفوذ کنند، اما نیروهای مرزبانی و توپخانه سعودی مانع از این کار شدند.

در این بیانیه آمده است که بعضی از واحدهای ارتش یمن، مردم این کشور را هدف قرار می‌دهند، و مقاومت جنوب از تجهیزات نظامی لازم برخوردار نیست، و کمک‌ها برای آن‌ها ارسال شده، و در روزهای آینده مقاومت جنوب به سازمان دهی بهتری دست خواهد یافت. درهمین حال پاره‌ای از شبه نظامیان خود را تسلیم نیروهای وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور قانونی یمن کرده‌اند و با آن‌ها همکاری می‌کنند.