فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عقب نشینی حوثی ها از اطراف عدن با تحمل تلفات سنگین

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع العربیه در یمن روز پنجشنبه ۲-۴-۲۰۱۵ از عقب نشینی حوثی‌ها از اطراف عدن در پی تحمل تلفات سنگین خبر دادند.

  طبق این گزارش مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن، شبه نظامیان حوثی را مجبور کرد تا از منطقه «خور المکسر» در نزدیکی عدن عقب نشینی کنند.

  عقب نشینی حوثی با بمباران وسایل حمل و نقل و نفربرهای آن‌ها بوسیله جنگنده های ائتلاف همراه بود.

  همزمان جنگنده‌های ائتلاف «حمایت از مشروعیت در یمن» گردان «۵۲ دفاع هوایی» در منطقه «صافر» در استان مارب را به شدت بمباران کردند.

  جنگنده‌های ائتلاف همچنین پادگان «الخرافی» وابسته به نیروهای گارد ریاست جمهوری یمن هوادار علی عبدالله صالح، دیکتاتور سابق این کشور و همچنین چند اسکله متعلق به آنها در شمال شرق صنعا را بمباران کردند.

  این در حالی است که شب گذشته و امروز، صنعا پایتخت یمن شاهد بمباران‌های متوالی و پی در پی جنگنده های نیروهای ائتلاف بود.

  شاهدان عینی در صنعا می‌گویند، شب گذشته پس از به صدا در آمدن آژیرهای خطر و شلیک پدافند هوایی، انفجارهای مهیبی به گوش رسید.

  در الضالع نیز شاهدان عینی از گلوله باران مستمر شهر توسط تانک‌های حوثی‌ها خبر دادند. به گفته اهالی منطقه، حوثی‌ها یک ساختمان چند طبقه مسکونی را گلوله باران کردند. طبق این گزارش نیروهای مردمی موفق شدند دو تانک آنها را در نزدیکی شهر عدن منهدم کنند.

  حوثی‌ها با تحمل تلفات سنگین ناشی از ضربات کوبنده جنگنده‌های ائتلاف و مقاومت مردم عدن، ناچار به عقب نشینی از اطراف عدن شدند.

  جنگنده‌های ائتلاف شب گذشته و امروز مواضع حوثی‌ها در صنعا و صعده به شدت بمباران کردند.

  در همین حال منابع کمیته‌های مردمی عدن اعلام کردند زیر پوشش نیروی هوایی ائتلاف توانستد لشکر ۳۳ ارتش صالح را به کنترل کامل خود درآورند.

  منابع مقاومت مردمی عدن همچنین اعلام کردند، ده تن از حوثی‌ها با استفاده از دو عراده تانک تلاش می‌کردند به سوی منزل منصور هادی، رئیس جمهور قانونی یمن در شهر عدن نزدیک شوند، اما در پی رویارویی نیروهای مقاومت مردمی با آنها این دو تانک منهدم و ۱۰ حوثی نیز کشته شدند.

  با ادامه عملیات «توفان قاطعیت» اعتراضات مردمی علیه حوثی‌ها روزبروز گسترده‌تر می‌شود. در همین رابطه تظاهر کنندگان در برخی مناطق با سر دادن شعارهایی علیه حوثی‌ها، خواستار بازگشت کودتاچیان حوثی‌ به مناطق خود و تحویل اسلحه‌شان به نهادهای دولتی و برقراری حاکمیت قانون شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران