.
.
.

سخنگوی توفان قاطعیت به سپاه پاسداران ایران هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیپ احمد العسیری، مشاور وزیر دفاع سعودی، روز چهارشنبه ۱-۴-۲۰۱۵ در یک کنفرانس خبری اعلام کرد، با توجه به اینکه بمباران کلیه اردوگاههای آموزشی حوثی‌ها، در یمن یکی از اهداف جنگنده‌های ائتلاف حمایت از مشروعیت یمن است، به سپاه پاسداران ایران و عناصر حزب الله لبنان هشدار می‌دهیم در صورت حضور در اردوگاههای آموزشی حوثی‌ها یا مناطق درگیری، سرنوشتی مانند سرنوشت آن‌ها خواهند داشت.

هشدار مشاور وزیر دفاع سعودی در پاسخ به یکی از خبرنگاران داده شد، که از وی در باره گزارش هایی از حضور برخی فرماندهان سپاه و تعدادی از عناصر حزب الله لبنان برای آموزش نیروهای حوثی در یمن پرسیده بود.

سخنگوی توفان قاطعیت، تاکید کرد، کشورهای ائتلاف برای حمایت از مشروعیت، از هر نوع کمک انسانی از هر کشوری برای مردم غیر نظامی یمن استقبال می‌کند، اما ارسال کمک‌ها باید با هماهنگی نیروهای ائتلاف و دولت شرعی یمن انجام گیرد، در غیر این صورت به طور طبیعی هدف حملات هوایی ائتلاف حمایت از مشروعیت یمن قرار خواهد گرفت.

وی گفت: «در پی متلاشی شدن لشکر ۳۳ صالح و حوثی‌ها و عقب نشینی شبه نظامیان این گروه کودتاچی از منطقه، فرودگاه بین المللی نجران از تیر رس آن‌ها خارج شده و مجددا فعالیت‌های خود را از سر گرفت.

وی در پاسخ به احتمال دخالت نیروهای زمینی سعودی و کشورهای ائتلاف گفت: «مرزهای سعودی مانند دژ مستحکم و غیر قابل نفوذ هستند و در حال حاضر نیازی به ورود نیروی زمینی در یمن وجود ندارد».