کویت نیم میلیارد دلار به آوارگان سوریه هدیه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح در کنفرانس کمک به آوارگان سوری، اعلام کرد که کشورش ۵۰۰ میلیون دلار به عنوان کمک های انسانی به آوارگان سوری اعطاء می‌کند.

به گزارش العربیه امیر کویت با اشاره به اینکه بحران سوریه ۲۱۰ هزار کشته و ۱۲ میلیون آواره در پی داشته است، از اعطای کمک نیم میلیارد دلاری کشورش به مردم سوریه خبر داد.

وی با قدردانی از کشورهای پناه دهنده به آوراگان سوری، تاکید کرد که شورای امنیت در طی ۵ سال گذشته نسبت به حل بحران سوریه ناتوان مانده است. او خاطر نشان کرد که دو میلیون کودک سوری از تحصیل محروم هستند.

در کنفرانس کمک به آورگان سوری که در کویت در حال برگزار است، ۷۸ کشور و ۳۸ سازمان شرکت دارند. در دومین کنفرانس هدیه کنندگان به مردم سوریه که سال گذشته در کویت برگزار شد، دو میلیارد دلار جمع آوری شد.

از سوی دیگر،‌بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در این کنفرانس اظهار داشت که از هر ۵ سوری، ۴ نفر در زیر خط فقر زندگی می‌کنند. او گفته که سوریه با بد‌ترین بحران انسانی در جهان روبرو شده است.

دبیر کل سازمان ملل خاطر نشان کرد که سوریه چهار دهه پیشرفت انسانی را از دست داده است.

همزمان با این کنفرانس، سومین کنفرانس سازمان‌های غیر دولتی جهت کمک به مردم سوریه با همت هیئت خیریه اسلامی در جهان و با شرکت ۱۰۰ سازمان محلی، منطقه‌ای و جهانی و ۱۴۰ شخصیت مهم برگزار شد. در این کنفرانس ۵۲۰ میلیون دلار جمع آوری شده است.

بر اساس این گزارش ۷۰ میلیون دلار از این کمک‌ها جهت تحصیل کودکان سوری اختصاص یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید