«توفان قاطعیت»: اولین عملیات نیروی دریایی سعودی علیه مواضع حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هواپیماهای ائتلاف برای پنجمین بار متوالی، شب دوشنبه- سه شنبه بمباران مواضع کودتاچیان حوثی‌ها در صنعا پایتخت یمن را ادامه دادند. همچنین نیروی دریایی پادشاهی سعودی برای اولین بار وارد عملیات نظامی شده و مواضع گروه یاغی و شبه نظامی حوثی‌ها را در بندر «الحدیده» در غرب این کشور مورد حملات خود قرار داد.

سرتیپ احمد عسیری، مشاور وزیر دفاع پاشاهی سعودی اعلام کرد، نیروی دریایی این کشور همه منافذ ورودی دریایی یمن را برای جلوگیری از قاچاق سلاح تحت کنترل خود گرفته است.

در پنجمین شب عملیات «توفان قاطعیت» مواضع شبه نظامیان حوثی‌ها و متحدان آن‌ها نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین این کشور در نقاط مختلف این کشور مورد بمباران قرار گرفتند.

پس از انجام این عملیات که توسط نیروهای ائتلاف کشورهای عرب علیه انبارهای موشکی و سلاح تحت کنترل حوثی‌ها در صنعا صورت گرفت، تصاویری انتشار یافت که انفجار‌ها را پس از بمباران با دودهای غلیظ بر فراز منطقه هدف را نشان می‌داد.

پادشاهی سعودی اعلام کرده است که این عملیات تا زمانی که حوثی ها صنعا پایتخت را تخلیه کرده و آرامش در یمن بازگردد، آنرا ادامه خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید