دوچرخه‌های شهر آمستردام برای آوارگان سوری در اردن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کشور هلند، دوچرخه‌های بدون صاحب خود را در میان آوارگان سوری اردوگاه الزعتری در اردن توزیع کرد.

شهر آمستردام روز یکشنبه ۲۹ مارس، ۵۰۰ دوچرخه بدون صاحب را در میان آوارگان اردوگاه الزعتری در اردن توزیع کرد، تا در حل مشکل رفت و آمد در این اردوگاه کمکی کرده باشد. الزعتری یکی از بزرگ‌ترین اردوگاههای جهان است.

لیلیان بلومن، وزیر تجارت خارجی هلند، در هنگام بازدید از این اردوگاه، در ۸۵ کیلومتری شمال شرق شهر عمان، این دوچرخه را توزیع کرد. در اردوگاه الزعتری ۸۰ هزار آواره سوری زندگی می‌کنند.

بلومن به خبرنگاران گفت: «اردوگاه الزعتری به بزرگی یک شهر است. ما می‌خواستیم که به رفت و آمد مردم این شهر کمکی کرده باشیم، و این دوچرخه‌ها را فرستادیم.»

او افزود: «این دوچرخه‌ها فقط به رفت و آمد ساکنان این اردوگاه کمک نمی‌کند، ایجاد کارگاههایی برای تعمیر آن‌ها نیز سرمایه گذاری خوبی برای این اردوگاه خواهد بود.»

با همکاری معاونت امور انسانی این اردوگاه ۴۷۶ دوچرخه در میان کودکان این اردوگاه توزیع شد. این دوچرخه‌ها قبل از ارسال به اردن تعمیر شده‌اند. تعداد دوچرخه‌های بدون صاحب در کشور هلند به ۲۵ هزار دستگاه می‌رسد.

کشور هلند ۱۸ میلیون دوچرخه سوار دارد، و در شهر آمستردام ۴۹۰ هزار نفر با این وسیله رفت و آمد می‌کنند. پارک دوچرخه در محلهای ممنوع یکی از مشکلات شهرداریهای کشور هلند است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید