نتانیاهو: توافق احتمالی اتمی با ایران «بد‌تر» از آن است که می‌ترسیدیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بنیامینن نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل می‌گوید چارچوب توافقنامه‌ای که ایران و گروه ۱+۵ در تلاشند تا پیش از ۳۱ مارس به آن دست یابند، «بد‌تر» از آن چیزی است که اسرائیل می‌ترسید.

اسرائیل پیش‌تر نیز مذاکرات اتمی میان ایران و گروه ۱+۵ را به باد انتقاد گرفته بود. تل‌آویو می‌گوید که توافق پیش رو، تحریم‌های ایران را کاهش می‌دهد اما در مقابل، زیرساخت اصلی برای ساخت بمب اتم را برای تهران‌‌ رها می‌کند. این در حالی است که ایرانی‌ها می‌گویند برنامه اتمیشان صلح آمیز است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نتانیاهو که در نشست هیئت وزیران اسرائیل در بیت‌المقدس سخن می‌گفت، اظهار داشت: «این توافق آن‌گونه که در حال پدیدار شدن است، تمام نگرانی‌های ما و بیش از آن را مجسم می‌کند.»

در اشاره به فعالیت‌های ایران در یمن و دیگر کشورهای عربی همچون عراق و سوریه نیز نتانیاهو تهران را به تلاش برای «اشغال خاورمیانه» متهم کرد آن هم در حالی که به گفته او «در پی ساخت بمب اتم» است.

مذاکرات ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ در شهر لوزان سوئیس در جریان است. خبر‌ها از پیشرفت در مذاکرات و احتمال دستیابی دو طرف به چارچوب یک توافق حکایت دارد.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، گروه ۱+۵ را تشکیل می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size