ملک سلمان: شورشیان حوثی هشدارهای ما را نادیده گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، روز شنبه ۲۸ مارس، در اجلاس سران کشورهای عربی در شرم الشیخ مصر اظهار داشت که «کشورهای عربی در نتیجه ائتلاف میان تروریسم و فرقه گرایی، اوضاع دردناکی را تجربه می‌کنند.» ملک سلمان گفت که دخالت‌های خارجی، حوثی‌ها را در کودتا علیه مشروعیت در یمن تشویق کرد. او تجاوز شورشیان حوثی علیه مشروعیت را تهدیدی برای امنیت و صلح منطقه و جهان توصیف کرد.

به گزارش العربیه، پادشاه سعودی گفت: «کشورهای خلیج، دعوت رئیس جمهور یمن را پاسخ دادند، شورشیان حوثی که از خارج حمایت می‌شوند، امنیت منطقه را تهدید کردند، و هشدار‌ها را نادیده گرفتند.»

ملک سلمان در عین حال تاکید کرد که سعودی، درهای خود را برای گفت‌و‌گو میان طرف‌های یمنی باز گذاشته است. وی همچنین از تمامی کشورهای شرکت کننده در عملیات «توفان قاطعیت» تشکر و قدردانی کرد.

پادشاه سعودی با بیان اینکه هدف عملیات توفان قاطعیت ایجاد ثبات برای مردم یمن است، اظهار داشت: «شبه نظامیان حوثی لازم است اسلحه‌هایشان را به دولت یمن بازگردانند.»

ملک سلمان بن عبدالعزیز در بخش دیگری از سخنرانی خود، اعلام کرد که کشورش اوضاع لیبی را با نگرانی پیگیری می‌کند. وی در مورد سوریه گفت که رژیم سوریه همه راه حل‌های منطقه‌ای و جهانی برای حل بحران این کشور را رد می‌کند.

گفتنی است که خادم الحرمین الشریفین شب گذشته برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عربی، وارد شهر شرم الشیخ مصر شد و مورد استقبال عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور قرار گرفت.

در این سفر، سعود الفیصل وزیر خارجه، مساعد بن محمد العیبان وزیر مشاور و عضو پارلمان، ابراهیم بن عبدالعزیز العساف وزیر دارایی سعودی، ملک سلمان را همراهی می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید