سعودی ۸۶ دیپلمات‌ عربی وغربی را از عدن خارج کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی دریایی سعودی ۸۶ دیپلمات سعودی، عربی و غربی را از عدن در جنوب یمن خارج و به پادشاهی سعودی منتقل کرد.

به گزارش تلویزیون العربیه، انتقال دیپلمات‌های خارجی و عربی با دو فروند کشتی و چند فروند هواپیما و با اعزام نیروهای کماندویی انجام شد.

پیش‌تر شاهزاده محمد بن سلمان وزیر دفاع پادشاهی سعودی، سه فروند هواپیما برای انتقال ۱۴۰ نفر از کارکنان سازمان ملل از صنعا، به یمن ارسال کرده بود اما شورشیان حوثی مانع انتقال خروج آن‌ها شدند.

هیئت ارسالی سازمان ملل متحد به یمن که در صنعا مستقر است، از کشورهای خلیج خواسته بود که سه هواپیما برای انتقال آن‌ها از پایتخت یمن به اتیوپی اعزام کنند، اما کودتچیان حوثی مانع خروج آن‌ها شدند.

در پی تحولات اخیر در یمن تعدادی از دیپلمات‌های عربی از صنعا به عدن منتقل شده بودند. به دنبال مخالفت حوثی‌ها با تمام راه حل‌های سیاسی وشکست همه تلاش‌های دیپلماسی سازمان ملل و شورای امنیت بر اثر قانون شکنی این گروه مسلح، عبدربه هادی منصور رئیس جمهور قانونی یمن از کشورهای عربی به رهبری سعودی خواست تا با اقدامات نظامی جلوی قانون شکنی حوثی ها و نیروهای هوادار دیکتاتور مخلوع یمن را متوقف کنند.

عملیات «توفان قاطعیت» بامداد پنجشنبه آغاز شد. به گفته کارشناسان نظامی این عملیات در منهدم کردن ماشین جنگی حوثی ها را در صنعا و اطراف عدن و مختل کردن تحرکات آنها بسیار موفق بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید