الحریری خطاب به نصرالله :اظهارات شما توفانی از نفرت وکینه توزی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به دنبال حمله شدید اللحن حسن نصرالله به پادشاهی سعودی و کشورهای عربی خلیج، سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان، روز جمعه گفت:« لبنانی ها امروز به توفانی از اظهارات نفرت انگیز و کینه توزانه نصرالله علیه کشورهای شرکت کننده در عملیات «توفان قاطعیت» را شنیده اند».

الحریری که از طریق حساب شخصی خود در توئیتر به اظهارات دبیرکل حزب الله لبنان پاسخ می داد، گفت:« اظهارات نصرالله پر از کینه توزی و نفرت است بنابرین نباید به آنها اهمیت داد چون این اظهارات زائیده خشم، ناامیدی و سردرگمی اوست».

حریری افزود:« در اولویت قرار دادن منافع ایران و ترجیح آنها بر منافع لبنان از سوی حزب الله مسئله تازه ای نیست بلکه طی سالهای گذشته جزء سیاست و خط مشی سیاسی و عملی این حزب بوده است، بنابرین ما به این اظهارات نه اعتراف می کنیم و نه آنها را شایسته پاسخ گویی می دانیم».

نخست وزیر سابق لبنان گفت:«روابط لبنان با سعودی و کشورهای عربی بسیار قوی بوده و قوی خواهد ماند. این روابط بزرگتر از آن است که با اهانت ها یا حملات لفظی حسن نصرالله آسیب ببیند».

الحریری اظهار داشت:« پادشاهی سعودی برخلاف کسانی که کمک و مشاوره آنها غیر از ویرانی و جنگ ستیزی ارمغان دیگری برای لبنان نداشته، ریاض همیشه کمک های خیرخواهانه و صلح آمیز خود را صادقانه به لبنان و دیگر کشورهای عربی تقدیم کرده است».

روز گذشته حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، حملات هوایی کشورهای عربی به رهبری سعودی به حوثی ها در یمن را محکوم کرد و گفت:« تهاجم سعودی-آمریکایی» به یمن به «شکستی خفت‌بار» منجر خواهد شد».

نصرالله ریاض را به فرستادن بمب‌گذاران انتحاری و به وجود آوردن داعش متهم کرد و گفت:«اینکه نفوذ ایران در منطقه بالا رفته به خاطر بی‌مسئولیتی سعودی است».

پادشاهی سعودی در روزهای گذشته به همراه چند کشور دیگر حملاتی هوایی به مواضع نیروهای مخالف عبدربه منصور هادی انجام داده است. عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن، که مدتی تحت محاصره کودتچیان مسلح حوثی بود به کمک برخی از هوادارانش از صنعا پایتخت گریخته و به عدن رفت . وی عدن را پایتخت موقت یمن اعلام کرد و حوثی ها را به گفت وگو و ترک نهادهای دولتی دعوت کرد.

منصور هادی روز پنجشنبه شب وارد ریاض شد وهم‌اکنون هم برای شرکت در نشست اتحادیه عرب به مصر سفر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید