فریاد ده دقیقه ای خلبان هواپیمای آلمانی مانع سقوط آن نشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اطلاعات یافته شده در جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده و یا شاید به عمد سرنگون شده آلمانی، علت وقوع حادثه ای را که منجر به کشته شدن ۱۵۰ سرنشین آن شد را مشخص کرد، هر چند که هنوز انگیزه کمک خلبان در سرنگونی این هواپیما آشکار نیست.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری های آلمان و فرانسه، مقامات هواپیمایی فرانسه پس از بررسی داده های جعبه سیاه هواپیمای شرکت "جرمن وینگز" به این نتیجه رسیدند که آندریاس لوبیتز، کمک خلبان ۲۸ ساله پرواز عمدا هواپیما را سرنگون کرده است.

برایس رابین، دادستان شهر مارسی فرانسه طی مصاحبه ای با استناد به اطلاعات موجود در جعبه سیاه این هواپیما اظهار داشت که آندریاس لوبیتز (کمک خلبان) پس از اینکه خلبان اصلی از کابین خارج شد در را به روی او بسته و به دلایلی که هنوز آشکار نیست، تصمیم گرفت هواپیما را سرنگون کند.

خلبان هواپیما که به قصد دستشویی کابین را ترک کرده بود پس از دو دقیقه به طرف در کابین هواپیما آمد اما با در بسته روبرو شد، نخست به آرامی کمک خلبان را صدا زد و از او خواست تا در را باز کند اما لوبیتز پاسخی نداد. پس از آن صدای خلبان هواپیما بلند تر شد و بار دیگر از کمک خود خواست در را باز کند، اما در این زمان لوبیتز مشغول سرنگون کردن هواپیما بر روی کوههای آلپ فرانسه بود. خلبان که در این زمان خطر را بیشتر احساس کرد با پای خود به در کوبید، اما تلاش وی بی نتیجه ماند.

در حالیکه هواپیما با سرعت ۷۰۰ کیلومتر در ساعت به سمت مرگ می رفت، صدای فریاد مسافران هواپیما که تا آن زمان اوضاع را طبیعی می دیدند، به گوش رسید.

ده دقیقه بعد صدای انفجار مهیبی در جعبه سیاه ضبط شده که نشان دهنده سقوط هواپیما است. این هواپیما با ۱۴۴ مسافر و ۶ خدمه روز سه شنبه گذشته در کوههای آلپ سقوط کرد. در این سانحه تمامی سرنشینان جان خود را از دست دادند.

پلیس در پی یافتن انگیزه کمک خلبان برای چنین اقدامی است به همین منظور برخی از وسایل شخصی او از جمله کامپیوترش را ضبط کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید