بمباران کاخ عبدالله صالح و مواضع حوثی ها در دومین روز «توفان قاطعیت»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های ائتلاف حمایت از مشروعیت دولت یمن، بامداد روز جمعه ۲۷-۳-۲۰۱۵ گارد ریاست جمهوری علی عبدالله صالح دیکتاتور مخلوع این کشور و مواضع همپیمان حوثی کودتاچی اش را در صنعا بمباران کرده و آن را با خاک یکسان کردند.

به گزارش العربیه، جنگنده‌های سعودی در چارچوب ادامه عملیات «توفان قاطعیت» علیه کودتاچیان حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح، اردوگاههای آموزشی این گروه را در نزدیکی صنعا درهم کوبیدند.

جنگنده‌های سعودی همچنین دو پادگان متعلق به نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح را در مآرب بمباران کردند.

خبرنگار العربیه در صنعا گزارش داد که شب گذشته مواضع حوثی ها در صنعا چندین بار در معرض بمباران قرار گرفت به طوری که صدای انفجارهای مهیب تا بامداد امروز جمعه به گوش می‌رسید.

شاهدان عینی در صنعا می‌گویند، نیروهای «حمایت از مشروعیت دولت یمن» شب گذشته پایگاه نظامی نیروهای وابسته به عبدالله صالح و حوثی‌ها در غرب صنعا را مورد هجوم قرار دادند.

طبق این گزارش جنگنده‌های سعودی همچنین چند پایگاه نظامی تحت کنترل حوثی‌ها در شمال صنعا را به شدت بمباران کردند، این پایگاه ها برای آموزش نیرو‌هایشان بکار گرفته می شد.

این پادگان نظامی و نیروهای مستقر در آن تحت فرمان احمد علی صالح، پسر علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن است.

علی عبدالله صالح در سال ۲۰۱۲ پس از ۳۳ سال حکومت بر اثر انقلاب مردم یمن، با وساطت کشورهای عربی خلیج از قدرت برکنار شد. این دیکتاتور مخلوع و تعدادی از نیروهای وفادارش اکنون به متحدان اصلی حوثی‌ها تبدیل شده اند.

جنگنده‌های سعودی همچنین پایگاه های منطقه «قعطبه» در ۱۲۰ کیلومتری شمال عدن، «العند» و چند پایگاه متعلق به حوثی‌ها در استان «ابین» را بمباران کردند.

اما در عدن که دژ مستحکم عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری قانونی یمن به شمار می‌رود، هوادران وی روز پنجشنبه پس از بمباران مواضع حوثی‌ها توسط جنگنده های سعودی، فرودگاه بین المللی عدن را از کنترل کودتاچیان حوثی‌ها خارج کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید