کشورهای خلیجی: در پاسخ به درخواست رئیس جمهور یمن تصمیم گرفتیم از تجاوز حوثی جلوگیری کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کشورهای خلیجی به جز عمان تصمیم گرفتند به درخواست رئیس جمهوری یمن برای جلوگیری از تجاوزات شبه نظامیان حوثی و تشکیلات القاعده و داعش در این کشور پاسخ مثبت دهند.

کشورهای سعودی، امارات، بحرین، قطر و کویت با صدور بیانیه ای به شرح بحران یمن و کودتای حوثی ها علیه مشروعیت پرداختند.

در بیانیه خلیجی، خطری که کودتای شبه نظامیان حوثی برای منطقه در بر دارد، مورد تاکید قرار گرفته و اشاره شده است که کشورهای شورای همکاری در طول مدت گذشته جهت بازگرداندن امنیت به یمن بر اساس روند سیاسی، تلاش کردند که آخرین آن اعلام تشکیل کنگره گفتگو زیر چتر شورای همکاری بود.

این بیانیه همچنین به نامه ارسالی از سوی عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن به رهبران کشورهای عضو شورای همکاری، درباره وضعیت نابسامان این کشور پرداخته که در آن از مخالفت شبه نظامیان حوثی با هرگونه گفتگو و مهیاسازی نظامی برای حمله به استان های جنوبی پرده برداشت.

در پاسخ کشورهای عضو شورای همکاری به جز عمان تاکید شده است که نیروهایی منطقه ای، شبه نظامیان حوثی را بکار گرفته تا یمن را پایگاه نفوذی خود سازند.

این بیانیه تاکیده کرده که تشکیلات تروریستی در یمن دست به حملاتی زده که شامل دست اندازی به سعودی شده است.

کشورهای خلیجی در این رابطه بیان داشتند که شبه نظامیان حوثی هشدارهای شورای همکاری و شورای امنیت را نادیده گرفته، اقدام به انجام مانور نظامی در مرز سعودی با استفاده از اسلحه سنگین کردند که به این ترتیب از مقاصد خود برای تعدی علیه سعودی پرده برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید