بان کی مون: مردم سوریه احساس می‌کنند جهان آنها را تنها گذاشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، در گزارش ماهانه خود گفته که ملت سوریه احساس می‌کند که جهان آن را ترک کرده است. به گفته وی جهان به داعش تمرکز کرده در حالیکه خشونت و بوروکراسی مانع رسیدن کمک‌های انسان دوستانه به ۱۲ میلیون نیازمند در سوریه شده است.

در سیزدهمین گزارش دبیر کل سازمان ملل درباره سوریه که به شورای امنیت ارائه شد، آمده که «نبود حسابرسی در جنگ داخلی که ۴ سال به طول انجامید منجر به افزایش ارتکاب جنایت‌های جنگی و جنایت‌های ضد بشری و افزایش موارد نقض حقوق بشر شد.»

به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ بان کی مون گفت: «در حالیکه توجه جهانی به تهدید صلح، امنیت منطقه‌ای و بین المللی توسط گروه‌های تروریستی مانند داعش و جبهه النصره تمرکز کرده، باید به بهترین روش کمک رسانی به مردم سوریه توجه شود.»

دبیرکل سازمان ملل در ادامه گفته که بیش از ۲۲۰ هزار سوری از زمانی که نیروهای امنیتی تظاهرات مردمی در سال ۲۰۱۱ را سرکوب کردند، کشته و ۷. ۶ ملیون آواره در سوریه وجود دارند. او همچنین گفت که در حدود ۴ میلیون سوری به دیگر کشور‌ها پناه بردند.

جنگنده‌های ائتلاف ضد گروههای تندرو به رهبری آمریکا، از شش ماه پیش مواضع داعش در سوریه و عراق را مورد هدف قرار می‌دهند.

دبیر کل سازمان ملل، تداوم خشونت، ناامنی وتغییر مناطق جنگی و مداخله طرف‌های درگیر و اقدامات اداری را موانع پیش روی امداد رسانی به مردم سوریه به شمار آورد.

سازمان ملل، ۴. ۸ میلیارد دلار برای سال ۲۰۱۵ جهت پاسخگویی به نیازهای بشردوستانه ناشی از جنگ سوریه درخواست کرده است در حالی که تاکنون فقط نیمی از مبلغ درخواست شده در سال ۲۰۱۴ را به دست آورده است.

بان کی مون در این زمینه گفته که کنفرانس اهدا کنندگان که قرار است در ۳۱ مارس در کویت برگزار شود، سرنوشت ساز خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید