حوثی‌های یمن فرودگاه تعز را تصرف کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته منابع امنیتی و نظامی یمن، کودتاچیان حوثی با کمک نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین این کشور، روز یکشنبه ۲۲ مارس، فرودگاه شهر تعز در شمال شهر عدن را تصرف کردند.

تعز یکی از مهم‌ترین شهرهای یمن و به دروازه عدن معروف است. شهر عدن در اختیار عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور قانونی یمن است.

از سوی دیگر کودتاچیان حوثی با اعلام بسیج عمومی به آتش جنگ داخلی یمن دامن زدند. این در حالی است که هادی منصور با رد فرقه گرایی خواستار وحدت ملی یمن شده است.

به گفته منابع امنیتی یمن، اعلام بسیج عمومی از سوی حوثی‌ها در راستای تحکیم کنترل این گروه به نواحی تصرف شده و محاصره شهر عدن است که هم اکنون در اختیار رئیس جمهوری قانونی این کشور قرار دارد.

این منابع گفتند که کودتاچیان حوثی در حرکت به سوی جنوب و شهر عدن، با هواپیمای نظامی ۵۰۰ نیرو در شهر تعز پیاده کردند. این نیرو‌ها از فرماندار این شهر خواستند بدون مقاومت تسلیم شود.

همین منابع به رویترز گفتند که نیروهای حوثی با پشتیبانی تانک و خودروهای نظامی در حال پیشروی به سوی شهر الضالع هستند، و در صورت تصرف این شهر در روزهای آینده، راه عدن به سوی این نیرو‌ها گشوده خواهد شد.

در همین حال نیروهای ارتش یمن موفق شدند نیروهای القاعده را از شهر الحوطه مرکز استان الحج بیرون کنند و بار دیگر، پس از انفجاری که در این شهر روی داد، این شهر را به کنترل خود درآورند. شهر الحوطه در ۲۷ کیلومتری عدن قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید