ویدیو..داعش زندگی طبیعی و مرفه در الرقه سوریه را تبلیغ می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

داعش اخیرا تبلیغات جدیدی را آغاز کرده است. این گروه نه تنها برای جذب نیرو جهت شرکت در جنگ تلاش می کند، بلکه برای جلب توجه خانواده ها، و جوانان دختر و پسر جهت زندگی در مناطق تحت تصرفش از جمله الرقه سوریه، به فعالیت های تبلیغاتی دست زده است.

به گزارش روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت، هواداران داعش با تاسیس صفحاتی در فیسبوک و توییتر، جزئیاتی از زندگی طبیعی در الرقه پایتخت این گروه را به نمایش گذاشتند.

یکی از این حساب ها در توییتر، ظاهرا مربوط به همسر یکی از عناصر بریتانیایی داعش است که به شکل گسترده ای، تصاویر مربوط به الرقه را منتشر می کند.

در این صفحات، گروه داعش تلاش می کند که نشان دهد جنگجویان آنها در استراحت های خود، از هوای زیبا، شنا در رودخانه فرات و نیز راه رفتن در مناظر زیبای الرقه بهره می برند.

بر اساس تصاویر منتشر شده، کودکان اوقات خوشی را در الرقه پایتخت گروه تندرو ی داعش، که دارای یک شهر بازی است، می گذارانند.

برخی از تصاویر بازار موتور فروشی که بیشتر مورد توجه جوانان است، نشان می دهد. همچنین برخی از خودروهای لوکس نیز دیده می شود.

برخی از تحلیگران، تبلیغات جدید داعش را خطرناک توصیف کردند، چرا که به گفته آنان، این گونه تبلیغات می تواند دهها نفر از جوانان را در دام داعش بکشاند و به آنها بفهماند که در صورت پیوستن به داعش، نه تنها جهاد بلکه وسایل رفاه زندگی را نیز در اختیار خواهند داشت.

این در حالی است که شاهدان عینی که توانستند از الرقه بگریزند، اوضاع این شهر را بر خلاف تصاویر منتشر شده، توصیف کردند. آنها می گویند که تنها شمار خیلی کمی از رهبران داعش ، دارای زندگی مرفه هستند. در حالی که اغلب عناصر این گروه به خط مقدم جبهه، جهت شرکت در درگیری های شدید فرستاده می شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید