داعش ویدیوی سربریدن ۳ پیشمرگه کُرد را منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه دولت اسلامی موسوم به رویترز فیلمی ویدیویی منتشر کرده است که در آن شبه‌نظامیان خود را در حال بریدن سر سه نیروی نظامی اقلیم کردستان عراق موسوم به پیشمرگه نشان می‌دهد. در این فیلم ویدیویی داعش وعده سر بریدن «ده‌ها» تن دیگر از نیروهای پیشمرگه را می‌دهد که آن‌ها را به اسارت گرفته است.

در فیلم ویدیویی ۶ دقیقه‌ای که شامگاه پنجشنبه ۱۹ مارس منتشر شد، سه نیروی پیشمرگه در حالی نشان داده می‌شود که لباس نارنجی به تن کرده‌اند و توسط سه نقابداری که به زبان کردی سخن می‌گویند سر بریده می‌شوند.

نیروهای پیشمرگه شرکای مهمی در اذتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا علیه گروه داعش هستند. آن‌ها با کمک حملات هوایی ائتلاف بین‌الملل بسیاری از مناطق تصرف شده توسط داعش را باز پس گرفتند.

یکی از شبه‌نظامیان داعش در این فیلم ویدیویی به زبان کردی می‌گوید: «به مردم مسلمان کُرد می‌گویم بدانید که جنگ ما با شما نیست بلکه با کسانی است که با صلیبی‌ها و صفوی‌ها برای جنگ با مسلمانان ائتلاف کرده‌اند.»

این پیام که به زبان عربی زیرنویس شده، اشاره به ائتلاف بین‌المللی و همچنین ایران دارد.

یکی دیگر از شبه‌نظامین تندروی داعش مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق را خطاب قرار داد و گفت: «پیش از این به شما هشدار دادیم و گفتیم هر موشکی که به سمت اتباع دولت اسلامی شلیک کنید با آن یکی از اسرایتان را خواهید کشت.»

نیروهای چند روز پیش مناطقی داخل شهر موصل پایگاه اصلی داعش در عراق را بمباران کردند. این حمله در پاسخ به شلیک موشک توسط شبه‌نظامیان داعش بود که دوشنبه گذشته به یک بازار سبزی در خارج شهر اربیل پایتخت افلیم کردستان عراق اصابت کرد.

قبل از آن یکی از نیروهای پیشمرگه در شهر موصل توسط یکی از شبه‌نظامیان داعش سر بریده شده بود. این اقدام پس از آن صورت گرفت که کُردها موصل را با موشک‌های گراد هدف قرار دادند.

ماه گذشته فیلمی ویدیویی منتشر شد که در آن شماری از نیروهای پیشمرگه در حالی به تصویر کشیده شده‌اند که در قفس قرار داده شده‌اند و در شهر گردانده می‌شوند.

تا کنون فیلم سر بریدن ده‌ها نفر توسط شبه‌نظامیان داعش منتشر شده که شماری از آن‌ها خبرنگار و کارکنان آژانس‌های امداد رسان غربی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید