واشینگتن : همپيمانان آمريکا برای اعزام نیروی نظامی به سوريه آمادگی دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال ری اودیرنو، رئیس ستاد ارتش آمریکا روز چهارشنبه ۱۹-۳-۲۰۱۵ اظهار داشت که برخی از متحدان آمریکا علیه داعش ممکن است این آمادگی را داشته باشند که برای پشتیبانی نظامی از مخالفان مسلح اسد، نیروی نظامی به سوریه اعزام کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس ستاد ارتش آمریکا روز چهارشنبه در گزارشی که به کمیته نیروهای مسلح در مجلس سنای ایالات ارائه داد، گفت: «ارتش آمریکا خوب آگاه است که مخالفان سوری در صورت بازگشت به داخل سوریه نیاز ضروری به کمک و پشتیبانی دارند ما اکنون راههای کمک و پشتیبانی به این نیرو‌ها را بررسی می‌کنیم».

ژنرال اودیرنو، در پاسخ به این پرسش که اگر نیروهای اسد تلاش کنند که نیروهای آموزش دیده ائتلاف را بلافاصله از بین ببرند شما چه چه واکنشی خواهید داد، گفت: «متحدان ما نیروهای آموزش دیده را به جاهای مطمئن خواهند فرستاد، این نیروهای در عملیات نوعی و حساب شده شرکت خواهند کرد».

اودیرنو اظهار داشت:« ما استفاده از این نیروهای آموزش دیده را بررسی می کنیم ، معتقدم در خصوص چگونگی استفاده از آنها باید بسیار مراقبت باشیم. معتقدم برخی از ابزارهای حمایتی که برای کمک به آنها ضروری خواهد بود وجود خواهد داشت.»

این ژنرال آمریکایی به نحوه وابزارهای پشتیبانی اشاره نکرد اما به گفته کار‌شناسان نظامی بکارگیری چنین واژه‌ای در اصطلاح نظامی اغلب به کمک‌های اطلاعاتی، شناسایی، پزشکی پشت جبهه و حمایت از عملیات رزمی اطلاق می‌شود.

رئیس ستاد ارتش آمریکا افزود: «هدف از تشکیل نیروی نظامی از مخالفان معتدل سوری رویارویی با گروه داعش است نیروهای ائتلاف این نیرو‌ها را در جایی قرار خواهند داد که از حملات نیروهای اسد در امان باشند».

ارتش آمریکا از ماه گذشته آموزش نیروهای مخالف اسد را در ترکیه آغاز کرد. به گفته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفته است تاکنون حدود ۲۰۰۰ داوطلب سوری برای دیدن آموزش نظامی اعلام آمادگی کردند.

نیروهای ائتلاف می‌گویند قرار است سالیانه بیش از ۵۵۰۰ عضو در مراکز آموزش نظامی دوره ببینند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید