لندن: اسد جایی در آینده سوریه ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کشور بریتانیا بار دیگر روز یکشنبه ۱۵ مارس، تاکید کرد که بشار اسد، جایی در آینده سوریه ندارد. این در حالی است که ایالات متحده آمریکا در همین روز اعلام کرد بود برای پایان دادن به جنگ داخلی سوریه که وارد پنجمین سال خود شده است، احتمالا لازم است با رئیس جمهوری سوریه گفتگو کرد.

در واکنش به سخنان جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، که گفته بود برای پایان دادن به جنگ در سوریه و یافتن راه حلی برای آن، آمریکا با رئیس جمهوری سوریه مذاکره خواهد کرد، سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا گفت که بشار اسد در آینده سوریه جایی ندارد.

این سخنگو اضافه کرد: «همانگونه که فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه بریتانیا، هفته گذشته اعلام کرد، راه پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه وارد کردن فشار به رژیم این کشور از طریق اعمال تحریم‌ها و آغاز مذاکرات جدی با مخالفان این کشور است.»

بعد از سال‌ها تاکید بر نزدیک بودن پایان کار اسد در سوریه، روز یکشنبه جان کری در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی. بی. اس گفت که واشنگتن باید برای پایان دادن به جنگ با اسد مذاکره کند.

کری گفت: «برای پایان دادن به جنگ باید مذاکره کنیم. ما همواره آماده مذاکره در چارچوب کنفرانس ژنو۱ بوده‌ایم.» او افزود که واشنگتن با تمام توان از یک راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ حمایت می‌کند.

در همین حال ماری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، تغییر موضع آمریکا در مورد سوریه را تکذیب کرد.

هارف در حساب خود در توی‌تر نوشت: «کری این سیاست همیشگی آمریکا را مورد تاکید قرار داده، که ما نیازمند یک روند مذاکره با همه طرف‌ها هستیم، و این به معنی مذاکره مستقیم ما با اسد نیست.»

او افزود: «سیاست ما تغییری نکرده و کاملا روشن است: اسد در آینده سوریه نقشی ندارد.»

ایالات متحده آمریکا رهبری تلاشهای بین المللی برای مذاکره بین اسد و مخالفان سوری را به عهده داشته است، که بعد از برگزاری دو اجلاس در ابتدا سال گذشته، این مذاکرات بدون رسیدن به نتیجه متوقف شد، و خشونت‌ها بار دیگر در این کشور از سرگرفته شده است.

در طول ۴ سال جنگ داخلی در سوریه بیش از ۲۱۵ هزار نفر کشته شدند، که یک سوم آن‌ها مردم غیرنظامی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید