تشکیل بزرگترین ائتلاف سیاسی برای مقابله با حوثی ها در يمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در صنعا پایتخت یمن، بزرگترین تشکل سیاسی با نام « ائتلاف ملی برای نجات» جهت مقابله با حوثی ها و بازگرداندن دولت این کشور از کودتاچیان و مبارزه در برابر اقدامات غیر قانونی آنها تشکیل شد.

به گزارش العربیه، ۷ حزب بزرگ سیاسی، ۱۲ ائتلاف قبایلی، ۱۱ جنبش انقلابی، ۱۶ سازمان و سندیکا، و ۵ حزب از نیروهای جنبش مسالمت آمیز جنوب، «ائتلاف ملی برای نجات» را تشکیل می دهند.

بر اساس بیانیه ای منتشر شده، تاسیس این ائتلاف جهت بازگرداندن دولت و حفظ شان و منزلت یمنی ها و ایجاد طرح متمدن و انسانی در یمن اعلام شده است.

این ائتلاف جدید، طرح شورای همکاری خلیج، مکانیسم های اجرایی آن و نتایج گفت و گو های ملی را مرجع همه یمنی ها برای برون رفت از بحران کنونی این کشور اعلام کرد.

«ائتلاف ملی برای نجات» استفاده از زور برای تسلط بر نهادهای دولتی را محکوم و نتایج و آثار آن را «فاقد مشروعیت قانونی» به شمار آورد.

از جمله اهداف و ارزش ها این ائتلاف، تلاش برای جلوگیری از فروپاشی دو نهاد ارتش و نیروهای امنیتی و بازسازی آنها بر اساس ارزشها ملی است. همچنین این ائتلاف گفته که با خشونت، تروریسم، خروج کنندگان از قانون و شبه نظامیان مبارزه خواهند کرد.

همچنین احزاب و تشکل های این ائتلاف تصمیم گرفتند شورای عمومی تشکیل دهند. از درون این شورای عمومی، هیئت اجرایی انتخاب شود. این هیئت از ۵۸ نفر از شخصیت های سیاسی و رهبران احزاب تشکیل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید