کشته شدن پسرعموی بشار اسد و سرکرده مافیای او

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد توفیق اسد، پسر عموی بشار اسد، ملقب به «شیخ الجبل» (شیخ کوهستان)، و سرکرده مافیای وابسته به رئیس جمهوری سوریه به دست انقلابیون کشته شد.

به گزارش العربیه، به نقل از منابع مخالفان سوری، با کشته شدن این عضو بنیانگزار «شبیحه»، لباس شخصی های هوادار رئیس جمهوری سوریه اغلب خانواده و نزدیکان بشار اسد عکسهایش را به طور گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی فیس بوک منتشر کردند.

سلیمان اسد فرزند هلال اسد یکی از نزدیکان بشار اسد با انتشار عکس این «شبیحه» در صفحه فیس بوک شخصي خود، مرگ وی را به خانواده‌های اسد تسليت گفت.

در باره نحوه کشته شدن این «شبیحه» پر آوازه بشار اسد، گزارش‌های ضد و نقیضی منتشر شده است به گفته عمر الساحلی روزنامه نگار سوری در لاذقیه، برخی منابع از کشته شدن او در درگیرهای منطقه «دورین» خبر دادند، در حالی که برخی دیگر می‌گویند که او در یک عملیات نوعی در قرداحه به دست انقلابیون کشته شده است.

محمد توفيق اسد که بیشتر به مرد «مافیایی اسد» شهرت داشت به گفته فعالان سوری، بیشتر و فعال تر از دیگر اعضای خانواده اسد در قتل و سرکوب مخالفان نقش داشت.

مردم منطقه لاذقیه که حوزه انحصاری وی در فعالیت‌های قاچاق اسلحه، آثار باستانی و غیره به شمار می رفت، از قساوت و ددمنشی های او حکایت‌های فراوانی دارند.

او پیش از آغاز انقلاب سوریه در قاچاق فروش اسلحه و آثار باستانی از عراق و سوریه به دیگر کشور‌ها شهرت داشت. محمد توفیق، با آغاز اعتراضات مردمی در سوریه به یکی از فعال‌ترین افراد در سرکوب و کشتار معترضین تبدیل شد و با ارتکاب جنایت های وحشیانه زبانزده عامه سوری‌ها بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید