ادامه پیشروی پیشمرگه در کرکوک و فرار بدون مقاومت داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی در عراق روز شنبه ۱۴ مارس، از پیشروی نیروهای پیشمرگه کُرد در درگیری های اطراف کرکوک خبر دادند. این منابع گزارش دادند که جنگجویان کُرد، مناطق وسیعی را به کنترل خود درآورده اند.

به گزارش العربیه، از جمله مناطق آزاد شده توسط نیروهای پیشمرگه، مسیر الحویجه در جنوب غرب کرکوک است. الحویجه پس از موصل، بزرگترین مرکز تندروهای داعش در عراق به شمار می آید.

منابع امنیتی در عراق افزودند که تندروهای داعش بدون درگیری از صحنه جنگ در این مناطق فرار کردند.

جنگجویان پیشمرگه با پیشروی به سمت جنوب غرب کرکوک، ساختمان یرموک و دو روستای دحام و السور را از دست داعشی ها آزاد کردند. گفته می شود که دهها تن از عناصر این گروه تندرو کشته شدند.

در حالی که درگیری ها در کرکوک به شدت ادامه می یابد، برخی از منابع رسانه ای گزارش دادند که داعش با ارسال پیام هایی از نیروهای پیشمرگه خواست خود را تسلیم کنند.

از سوی دیگر، در تکریت نیز نیروهای مشترک عراق، عشایر سنی و بسیح مردمی به محاصره شهر تکریت برای آزاد سازی آن از دست داعشی ها ادامه می دهند.

برخی گزارش ها از رسیدن نیروهای نظامی اضافی به تکریت، برای تشکیل جبهه هایی دیگر به منظور آزاد سازی کامل این شهر خبر دادند.

در همین حال نیروهای ائتلاف ضد داعش اعلام کردند که جنگنده های آن ۶ حمله هوایی علیه مواضع داعش در نزدیکی شهر فلوجه، رواه در الانبار و برخی مناطق دیگر در کرکوک و نینوا انجام دادند.

در الانبار عراق نیز اعلام شد که نیروهای امنیتی، دو حمله انتحاری در نزدیکی مقر امنیتی در غرب شهر رمادی را با شکست روبرو کردند. عاملان انتحاری با استفاده از دو خودروی بمب گذاری شده، قصد حمله به مقر امنیتی در منطقه التامیم در غرب شهر رمادی بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید