کمک ۱۲ میلیاردی سعودی، امارات و کویت به مصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کشورهای سعودی، امارات و کویت، ضمن حضور فعال در کنفرانس اقتصادی شرم الشیخ و اعلام حمایت مجدد از مصر، مبلغ ۱۲ میلیارد دلار به این کشور کمک کردند.

این کنفرانس اقتصادی بعد از ظهر جمعه ۱۳-۳-۲۰۱۵ با سخنرانی عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در شهر توریستی شرم الشیخ افتتاح شد.

رئیس جمهوری مصر با اشاره به اهمیت مصر در خاورمیانه و نقش مثبت و موثر این کشور در جهان عرب، گفت: «ثبات و امنیت مصر به مفهوم ثبات همه منطقه خاورمیانه است».

سخنران بعدی کنفرانس امیر کویت بود، او نیز با قدردانی از مواضع تاریخی مصر در حمایت از کشورهای عربی اعلام کرد، کویت مبلغ ۴ میلیارد دولار به بخش سرمایه گذاری مصر کمک می‌کند.

شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی نیز ضمن تمجید از دولت و ملت مصر برای نقشی که در منطقه داشته‌اند گفت: «پادشاهی سعودی۴ میلیارد دلار به مصر کمک می‌کند».

در همین راستا شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی و نخست وزیر کشور امارات متحده عربی نیز طی سخنانی در این کنفرانس گفت: «امارات متحده عربی در همه مراحل تاریخی، متحد و همپیمان مصر بود، اماراتی‌ها مصر را خانه دوم خود می‌دانند، همانطور که مصری‌ها نیز امارات را وطن دوم خود می‌دانند».

حاکم دبی افزود: «امارات متحده عربی تاکنون ۱۴میلیارد دلار به مصر کمک کرده است و اکنون نیز ۴ میلیارد دلار برای توسعه بخش بانک داری این کشور کمک می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید