حوثی ها ۴ تظاهرکننده یمنی را کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه حوثی ها روز پنج شنبه ۱۲ مارس، ۴ معترض در استان البیضاء در مرکز یمن را کشتند. صدها نفر از مردم البیضاء در اعتراض به کودتای حوثی ها صبح امروز در این شهر تظاهرات کردند. کودتاچیان برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به روی آنها آتش گشودند.

به گزارش العربیه، در استان مارب نیز قبایل «مراد» روز پنج شنبه در منطقه نجد در جنوب غرب این استان، تجمع اعتراضی جدیدی تشکیل دادند.

صدها نفر از جنگجویان مسلح، از جوانان قبایل مناطق هم مرز با البیضاء که یک ماه است علیه حوثی ها وارد جنگ شده اند به این تجمع پیوستند. این تجمع در مسیر مارب- البیضاء تشکیل شده است.

قبایل حاضر در این تجمع، حمایت خود را از قانون اساسی یمن و عبد ربه منصور هادی رئيس جمهور این کشور اعلام کردند. این قبایل گفتند که این محل تجمع برای آن انتخاب شده تا از حمله حوثی ها به مارب از سمت شهر البیضاء، جلوگیری کنند.

حوثی ها چند ماه پیش، پس از کنترل صنعا پایتخت یمن، البیضاء را نیز که یکی از شهرهای بزرگ در این کشور است، اشغال کردند.

قبایل حاضر در تجمع، سلاح های سبک و سنگین خود را به نمایش گذاشته و تاکید کردند که آماده دفاع از مارب در برابر حمله هر گروه شبه نظامی مسلح هستند.

گفتنی است که مارب، تمامی مرزهای خود را با دیگر استان ها، جهت آمادگی برای مقابله با حمله حوثی ها بسته است. حوثی ها برای به دست گرفتن چاههای نفتی در این استان تلاش می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size