۲۲ سرباز عراقی با آتش خودی جنگنده‌های ائتلاف کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی عراق روز پنجشنبه ۱۲-۳-۲۰۱۵ از کشته شدن ۲۲ سرباز ارتش این کشور با آتش خودی جنگنده‌های ائتلاف بین المللی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از یک افسر بلند پایه ارتش عراق، جنگنده‌های ائتلاف یکی از پایگاههای ارتش عراق در نزدیکی شهر رمادی مرکز استان انبار را به اشتباه مورد هجوم قرار دادند که در نتیجه آن ۲۲ سرباز عراقی کشته شدند.

سخنگوی نظامی نیروهای ائتلاف پیش از انتشار خبر کشته شدن ۲۲ سرباز عراقی اعلام کرده بود که جنگنده‌های ائتلاف روز چهارشنبه، یک پایگاه متعلق به گروه داعش در نزدیکی رمادی را بمباران کردند.

ژنرال توماس گلران، در مصاحبه گفته بود که حملات جنگنده‌های ائتلاف مواضع خودی (ارتش عراق) را هدف قرار نداده اند، اما منابع نظامى ارتش عراق اعلام کردند که این حمله که به اشتباه سربازان عراقی را هدف قرار داد متعلق به نیروهای ائتلاف است و نیروی هوایی عراق تقريبا از دو ماه پیش در هیچ عملیاتی شرکت نمی‌کند.

ارتش عراق با پشتیبانی نیروهای مردمی و پوشش هوایی نیروهای ائتلاف، روز سه شنبه عملیات آزادسازی شهر تکریت از دست داعش را آغاز کرد.

به گفته منابع ارتش عراق، نیروهای این کشور از چهار محور شهر تکریت را محاصره کردند. در همین حال جنگنده‌های ائتلاف بین المللی با تشدید حملات خود به مواضع داعش، راه امدادرسانی این گروه از سوریه به عراق را قطع کردند.

طبق آخرین گزارش‌ها، تکریت اکنون در محاصره کامل ارتش و نیروهای مردمی عراق قرار گرفته و این نیرو‌ها تلاش می‌کنند؛ مرکز این شهر را به کنترل خود در آورند. اما به دلیل بمب‌های کارگذاشته شده از سوی داعش در ساختمان‌ها و خیابان‌های شهر تکریت، عملیات با احتیاط از سوی ارتش و نیروهای مردمی عراق دنبال می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید