سپاه : رسانه ها عكس و اخبار سليمانى در عراق را منتشر نكنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران ايران، سردار رمضان شریف، از رسانه‌ها و سايتها خواست تا از انتشار اخبار و تصاویر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی «قدس» در عراق خودداری کنند تا" سندی در اختیار دشمنان جمهوری اسلامی قرار نگیرد".

شریف در گفتگو با سايت "آرمان كرمان" در واکنش به انتشار عکس ها و مطالب مربوط به سلیمانی در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف گفت : "سپاه تا آنجا که توانسته مانع از انتشار تصاویر و اخبار فرمانده نیروی «قدس» سپاه از سوی صدا و سیما٬ روزنامه‌ها و سایت‌های دارای مجوز شده است."

به گفته شريف اين درخواست بنا بر " عدم رضايت خود سلیمانی نسبت به انتشار تصاویرش " صورت گرفته است و فرمانده نيروى "قدس" سپاه پاسداران بار‌ها خواسته جلوی انتشار آن‌ها گرفته شود.

اظهارات مسئول روابط عمومی سپاه در شرایطی بیان شده که از زمان آغاز نا‌آرامی‌های عراق بسیاری از رسانه‌هاى ايران تصاویر و اخبار حضور قاسم سلیمانی در این کشور را به طور مرتب منتشر می‌کنند.

مقامات آمریکايى در روزهای گذشته نگرانی خود را نسبت به حضور سردار سلیمانی و دخالت های نظامی جمهوری اسلامی در عراق اعلام کردند.

ژنرال مارتین دمپسی، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا، با اشاره به نقش ایران در حملۀ قوای عراقی برای بازپس گرفتن کنترل شهر تکریت گفت که این گونه دخالت ها می توانند از نو موجب درگیری‌های قومی و مذهبی در عراق شوند.

مقامات آمریکایی معتقدند که در حمله به شهر تکریت شبه نظامیان شیعه عراقی که تحت حمایت حکومت تهران هستند مهمترین نقش را داشته اند.

شاهزاده سعودالفیصل، وزیر امور خارجۀ سعودى، نیز در اظهاراتی جداگانه و با اشاره به حملۀ اخیر نیروهای دولت عراق برای بازپس گیری کنترل شهر تکریت گفت: "این حمله نمونه‌ای بارز از تلاش‌های جمهوری اسلامی برای در دست گرفتن کنترل عراق است."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید