محمد بن نایف: برخی کشور‌ها و نظام‌های حامی تروریسم، ما را هدف قرار می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن نایف، ولی ولیعهد پادشاهی سعودی، در نشست وزرای کشور اتحادیه عرب در الجزایر گفت سازمان‌هایی تروریستی وجود دارند «که از برخی کشور‌ها و نظام‌هایی نمایندگی می‌کنند که امکانات خود را برای از میان بردن امنیت، ثبات و ادامه موجودیت ما بسیج کرده‌اند.»

شاهزاده محمد بن نایف خطاب به وزرای کشور حاضر در نشست اتحادیه عرب گفت: «می‌دانید که امنیت کشورهای ما بخشی جدا نا‌پذیر است. ما برای حفاظت از امت، مردمش و دستاورد‌هایش تلاش می‌کنیم.» او همچنین از «سوء استفاده گروهی گمراه از دین بزرگ اسلام به گونه‌ای که با اسلام با شعارهای اسلامی می‌جنگند، خون‌ها را می‌ریزند و در زمین فساد می‌گسترانند» ابراز تاسف کرد.

ولی ولیعهد پادشاهی سعودی خاطرنشان کرد که شورای وزرای کشور عرب «تلاش‌های بسیاری برای افشای خطر تروریسم بر کشورهای ما و کشورهای جهان داشتند و این تلاش‌ها با وضع استراتژی عربی برای مبارزه با تروریسم همراه شد.»

برای مقابله با خطر تروریسم، وزیر کشور سعودی گفت: «چالش‌هایی که امت ما با آن مواجه است، مستلزم مقابله قاطع و هوشمند با اقدام‌های مجرمانه است.. مقابله‌ای که جعلی بودن ادعا‌ها و نماد‌ها را نشان بدهد و جوانان امت ما را از فریب سازمان‌های گمراه کننده در امان بدارد.»

در امور عربی، شاهزاده محمد بن نایف گفت که پادشاهی سعودی ازسرگیری گفت‌وگوی یمنی برپایه ابتکار عمل خلیجی برای نجات یمن و حفظ خون فرزندانش، استقبال می‌کند.

او همچنین ابراز امیدواری کرد که سی و دومین نشست وزرای کشور عرب به تصمیم‌هایی بینجامد که باعث افزایش همکاری امنیتی عربی بشود و در تحقق آرزوهای عربی نقش ایفا کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید