پادشاه اردن: برای دفاع از عقیده خود به جنگ علیه داعش ادامه می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله دوم پادشاه اردن، روز سه شنبه ۱۰ مارس در سخنرانی خود در پارلمان اروپا، با اشاره به اینکه تروریسم به چالشی بزرگ برای جهان تبدیل شده است، اظهار داشت که آتش زدن خلبان کشورش معاذ الکساسبه، توسط گروه داعش تمام جهان را شگفت زده کرد.

پادشاه اردن که در پارلمان اروپا در استراسبورگ سخنرانی می‌کرد، افزود: «برای دفاع از عقیده خود، به جنگ علیه داعش ادامه خواهیم داد.» وی تاکید کرد که خطر داعش تنها در عراق و سوریه نیست.

عبدالله دوم نسبت به نقش مهم کشورهای اروپایی در جنگ علیه داعش تاکید کرد و با اشاره به اهمیت گفت‌و‌گوی ادیان، اظهار داشت: «به دلیل حمله به اقلیت‌های مسیحی احساس غم و اندوه می‌کنیم.»

پادشاه اردن خاطر نشان کرد که جنگ علیه گروه داعش، باید از سوی کشورهای اسلامی انجام شود، چرا که به گفته وی این جنگ در داخل اسلام است.

وی با اشاره به خطر گروه تروریستی داعش بیان داشت که این گروه نه تنها در سوریه و عراق فعال است بلکه کشورهای لیبی، یمن، سینا (مصر) مالی، نیجریه و کل افریقا، آمریکا، استرالیا و اروپا از حملات این گروه در امان نبوده‌اند.

عبدالله دوم با تاکید بر اهمیت همزیستی میان نسل‌های آینده، گفت: همزیستی مشترک باید در همه نسل‌ها باقی بماند، … دفاع از منافع عمومی باید از طریق هشدار و عملکرد صورت گیرد و این به معنی انجام فعالیت‌هایی بیش از اقدامات امنیتی است. انسانیت باید خود را به فکر، عدالت، ادغام اقتصادی و اجتماعی مسلح کند.»

«جهان امروز ما در برابر حملات تروریستی با آرمان‌های خشن قرار گرفته است، انگیزه ایمان نیست، آن (تروریسم) یک قدرت است که از سوی گروه‌ها و دولت‌هایی با انگیزه‌های فرقه‌ای حمایت می‌شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید