نیروهای مشترک عراقی شهرک العلم را از داعش باز پس گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نظامیان و مسئولان محلی می‌گویند که نیروهای عراقی و شبه‌نظامیان شیعه، شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را روز سه شنبه ۱۰ مارس از شهرک العلم در نزدیکی تکریت بیرون راندند.

این پیشروی راه را در برابر نیروهای عراقی برای حمله به تکریت زادگاه صدام حسین رئیس جمهوری اسبق این کشور و بازپس گرفتن آن از شبه‌نظامیان داعش، هموار می‌کند.

بدین ترتیب ارتش و شبه‌نظامیان هوادار دولت، کنترل دو شهرک در شمال و جنوب تکریت را از شبه‌نظامیان داعش باز پس گرفتند و به نظر می‌رسد به لحاظ روانی برای حمله به شهر آماده شده‌اند.

مسئولان امنیتی می‌گویند که حمله به تکریت احتمال دارد چهارشنبه آغاز شود. عملیات آزاد سازی تکریت از ۱۰ روز پیش آغاز شد و در آن نیروهای دولتی به صورت تدریجی پیش رفتند.

نگرانی‌هایی از عملیات انتقامجویانه نیروهای امنیتی و شبه‌نظامیان که اکثر آن‌ها شیعه هستند، علیه ساکنان مناطق آزاد شده وجود دارد. مسئولان محلی می‌گویند که در روستای آلبوعجیل نزدیک به تکریت، شبه‌نظامیان شیعه اقدام به آتش زدن منازل کردند.

گروه تندروی داعش ژوئن گذشته مناطق وسیعی از شمال عراق را تصرف و پس از آن برپایی خلافت اسلامی را در مناطق تحت کنترل خود در عراق و سوریه اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید