متلاشی کردن یک هسته «تروریستی» جدید در مصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور مصر روز یکشنبه ۸-۳-۲۰۱۵ از متلاشی کردن یک هسته «تروریستی» جدید که برای انجام عملیات تروریستی به منظور برهم زدن کنفرانس اقتصادی شرم الشیخ برنامه ریزی می‌کرد، خبر داد.

به گفته وزارت کشور مصر این هسته که در استان «دقهلیه» فعالیت زیر زمینی داشت، طراحی کرده بود که همزمان با برگزاری کنفرانس اقتصادی در شرم الشیخ به اقدامات «تروریستی» دست بزند.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از اداره پلیس «دقهلیه» نیروهای امنیتی مصر یک گروه تروریستی وابسته به اخوان مسلمین را در منطقه شمال شرقی دلتا بازداشت کردند. این گروه تروریستی برای اولین بار قصد داشتن از بالگرد برای منفجر کردن اهداف خود استفاده کنند.

اعضای این هسته وابسته به اخوان مسلمین که ۷ نفر هستند در بازجویی خود اعتراف کردند که آن‌ها برای انجام حملات تروریستی به ارگان‌ها و موسسات دولتی مصر در روز برگزاری کنفرانس خود را آماده می‌کردند.

این افراد برای رد گم کنی از آپارتمان‌های مسکونی خود برای انباری برای بمب‌های دست ساز و دیگر مواد منفجره استفاده می‌کردند.

نیروهای پلیس مصر توانستند مقادیر زیادی مواد منفجره، دستگاه‌های کنترل بالگرد از راه دور، دوربین‌های تصویر برداری مخصوص بالگرد، ده‌ها موتور کوچک، جلیقه ضد گلوله و باتری‌های مختلف گوشی تلفن همراه و در این آپارتمان پیدا کرده‌اند.

در بیانیه اداره پلیس آماده است ۷ متهم اعتراف کردند که آن‌ها تصمیم داشتند با ۴ بمب که هر کدام به وزن یک گرم مواد منفجره است با استفاده از بالگرد‌ها تاسیسات امنیتی و حیاتی مصر را در روز برگزاری کنفرانس منفجر کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید