نماینده سوریه در سازمان ملل: اسد همچنان در قدرت باقی می‌ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بشار جعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد در نطق جدید خود گفته است، که اکنون زمان آن فرا رسیده است ایالات متحده و کشورهای غربی‌هایی اذعان کنند که بشار اسد همچنان در قدرت باقی خواهد ماند و از خواسته خود مبنی بر برکناری او از قدرت و استراتیژی تقسیم منطقه خاورمیانه بر اساس فرقه‌ای منصرف شوند.

الجعفری تاکید کرد که اسد یک طرف موثر و مخاطبی اجتناب ناپذیر در حل بحران سوریه باقی خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نماینده سوریه در سازمان ملل متحد که در آستانه چهارمین سالگرد مناقشه و بررسی بحران سوریه در سازمان ملل نطق می‌کرد، گفت: «رئیس جمهور سوریه آماده همکاری با آمریکا و متحدانش در چارچوب مبارزه با «تروریسم» است».

الجعفری افزود: «ما خواستار ایجاد خلأ در قدرت و بوجود آمدن هرج و مرج مانند آنچه بر سر لیبی، عراق و افغانستان آمده، نیستیم».

نماینده سوریه گفت: «ما آماده همکاری با آمریکا هستیم اما امریکا نمی‌خواهد».

الجعفری اظهار داشت: «بشار اسد از آنجا که رئیس جمهوری قدرتمند است، ممکن است بتواند به وعده‌هایش عمل کند. وی نهادی قدرتمند همچون ارتش سوریه را اداره می‌کند. وی از چهار سال پیش در برابر فشار‌ها مقاومت کرده است بنابرین راه حل این مناقشه بحران از او می‌گذرد.»

گفتنی است که آمریکا و فرانسه هر گونه انعطافی در باره از سرگیری گفت‌و‌گو با دمشق یا رویکردی مثبت در قبال بشار اسد را رد می‌کنند.

ایالات متحده بارها اعلام کرده که برغم همه مشکلاتی که با داعش و القاعده و نیروهای تندرو در سوریه و عراق دارد اما حاضر نیست با رژیم اسد که تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار شهروند سوری را قتل عام کرده، ارتباط برقرار کند. همچنین اغلب کشورهای خاورمیانه بویژه کشورهای عربی به دلیل کشتار وحشیانه مردم سوریه روابط خود را با رژیم اسد قطع کردند. اتحادیه عرب نیز عضویت سوریه را به تعلیق درآورد و نماینده رژیم اسد را از این اتحادیه اخراج کرد. تنها جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان از کشتارهای بی‌رحمانه مردم قیام کرده سوریه را حمایت و تایید می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید