درگیری شدید نیروهای عراقی با داعش در شمال تکریت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی عراق روز شنبه ۷-۳-۲۰۱۵ از ادامه حمله مشترک ارتش و داوطلب مردمی این کشور برای آزادسازی مناطق شمال تکریت و منطقه الحویجه بین تکریت و کرکوک، از دست داعش، خبر دادند.

به گزارش العربیه، نیروهای مشترک عراقی به جنگ خیابانی در مناطق مختلف تکریت ادامه می‌دهند.

طبق این گزارش نیروهای ارتش عراق، نیروهای عشایر سنی و شبه نظامیان شیعه در ۲۴ ساعت گذشته توانسته‌اند پیروزی‌های در داخل و اطراف تکریت به دست آورند.

شیخ وصفی العاصی، سخنگوی نیروهای مردمی عراق گفت: «نیروهای دولتی عراق و نیروهای داوطلب مردمی خود را برای آزادسازی منطقه الحویجه و روستاهای اطراف آن آماده می‌کنند»

گفتنی است که نیروهای مشترک عراقی روز گذشته منطقه «الدیوم» در غرب تکریت، العلم در شرق و مجتمع مسکونی شهر «الدور» در نزدیکی شهر تکریت را به کنترل خود درآورند.»

به گفته منابع نظامی عراقی، خطرناک‌ترین محور این جبهه که نیروهای داعش در آن متمرکز شدند، منطقه شمال تکریت که به طول ۱۰۰ کیلومتر تا حویجه ادامه دارد. گروه داعش در این منطقه شمار زیادی از انتحاری‌های خود را برای هجوم به نیروهای عراقی آماده کرده است. به گفته این منابع اکنون این منطقه به تنها پناهگاه داعش تبدیل شده است.

شیخ جاسم جباره رئیس کمیته امنیت و دفاع در منطقه «العلم» گفته است نیروهای مردمی و ارتش منطقه الدور را از کنترل داعش خارج کردند واکنون جنگ شدید در یک مجتمع مسکونی بین سامرا و الدور بین نیروهای داعش و ارتش عراق ادامه دارد.

محمد الغبان وزیر کشور عراق اعلام کرد که با رسیدن تجهیزات نظامی به نیروهای عشایر و ارتش عراق در ساعات آینده شاهد آزادسازی منطقه «العلم» و شکست کامل داعش در شهرستان تکریت خواهیم بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید