ویدیو..انفجار ساختمان اطلاعات نیروی هوایی ارتش اسد در حلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع حقوق بشری سوریه روز چهارشنبه ۴-۳-۲۰۱۵ از کشته شدن دست کم ۲۰ تن از نیروهای اسد بر اثر در انفجار ساختمان اطلاعات نیروی هوایی در حلب خبر دادند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، به دنبال عدم موفقیت مخالفان برای کنترل ساختمان اطلاعات نیروی هوایی ارتش اسد در حلب که به درگیری خشونت آمیز در اطراف آن منجر شد، مخالفان از طریق تونل زیر زمینی بمبی را در زیر ساختمان منفجر کردند.

فعالان سوری با پخش ویدیویی از لحظه انفجار این بمب در شبکه اجتماعی یوتیوب، اعلام کردند که در این در گیر‌ها و انفجار ساختمان اطلاعات نیروی هوایی دست کم ۲۰ نفر از نیروهای اسد و ۱۴ تن از مخالفان کشته شدند.

رامی عبدالرحمن رئیس دیدبان حقوق بشر سوریه، در تماس با العربیه گفت مهاجمان به این ساختمان حدود ۱۴ نفر بودند، و پس از آنکه موفق به کنترل ساختمان نشدند و همگی کشته شدند، انفجار مهیبی در زیر ساختمان رخ داد که به کشته شدن دست کم ۲۰ تن از نیروهای اسد منجر شد.

وی افزود: «در این انفجار بخش بزرگی از ساختمان ویران شد. این نوع انفجار‌ها که مراکز امنیتی رژیم اسد را هدف قرار می‌دهد ضربه بزرگی به رژیم به شمار می‌رود».

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع مطلع در سوریه، قبل از انفجار ساختمان اطلاعات نیروی هوایی ارتش اسد، افراد مسلحی با استفاده از تونل زیر زمینی محله «انجمن زهرا» منطقه غرب حلب که تحت کنترل رژیم اسد است، را نیز منفجر کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید