مقتدی صدر: باید «شبه نظامیان بی‌شرم» را کنار زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقتدی صدر رهبر «جریان صدری» در عراق ضمن اعلام حمایت از نیروهای «الحشد الشعبی»، (بسیج مردمی) که در کنار ارتش دولتی عراق علیه داعش می‌جنگند خواستار جداسازی نیروهایی شد که از آن‌ها به عنوان «شبه نظامیان بی‌شرم» نام برد.

این روحانی شیعه عراقی تاکید کرد «ضرورت دارد که این نیرو‌ها زیر نظر مراجع رسمی دولتی باشند» تا به گفته وی بتوان عناصر آن‌ها را کنترل کرد.

روز گذشته ویدویی منتشر شد که نشان می‌داد نیروهای دولتی عراقی در منطقه‌ای واقع در استان دیالی این کشور یک کودک صغیر حدودا یازده ساله را پس از دستگیری در جا اعدام می‌کنند.

صدر همچنین خواستار «بازگرداندن وجه و اعتبار به نیروهای ارتش و پلیس» عراق و جدا سازی «شبه نظامیان بی‌شرم» از آن‌ها شد، تا به گفته او «لکه ننگی بر پیشانی اصل جهاد و میهن دوستی» نباشند.

گفتنی است که بسیاری از شبه نظامیان شیعه عراقی که بخش اعظم آن‌ها هواداران جمهوری اسلامی ایران هستند، تحت لوای «الحشد الشعبی» در کنار ارتش این کشور علیه تندروان داعش در غرب عراق در حال جنگ هستند.

مقتدی صدر در ادامه افزود: «این شبه نظامیان چهره نیروهای الحشد الشعبی را خدشه دار ساخته و می‌خواهند از طریق ارتکاب کشتار و ترور نفوذ خود را گسترش دهند.»

وی پیش‌تر گفته بود که «شبه نظامیان بی‌شرم» مسئول تعدی به افراد غیر وابسته به داعش هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید