حوثی ها مقر «دبیر خانه گفت و گو» در صنعا را اشغال کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حوثی ها به کودتای نظامی خود در یمن ادامه می دهند. این گروه پس از به دست گرفتن ساختمان ریاست جمهوری یمن و دیگر نهادهای دولتی، شامگاه روز چهارشنبه ۴ مارس مقر « دبیر خانه گفت و گو» در صنعا را اشغال و کارمندان آن را از ساختمان اخراج کردند.

به گزارش العربیه، این حادثه در حالی اتفاق می افتد که بسیاری از طرف های بین المللی و منطقه ای خواستار بازگشت گروههای متخاصم در یمن به میز مذاکره شدند.

در همین حال جمال بن عمر، فرستاده دبیر کل سازمان ملل در امور یمن، در نامه ای به شورای امنیت، گروههای تندرو را مسئول مانع تراشی در ماموریتش خواند و حوثی ها را به تضغیف روند سیاسی و شکست گفت و گو ها متهم کرد.

از سوی دیگر اعتراضات علیه کودتای حوثی ها در بسیاری از شهرهای یمن ادامه دارد. روز گذشته هزاران نفر از مردم صنعا، تعز و حدیده در حمایت از مواضع عبده ربه منصور هادی، رئيس جمهور یمن به تظاهرات پرداختند.

آنها با شعار دادن علیه حوثی ها، کودتای این گروه در یمن و اشغال پایتخت را محکوم کردند.

بر اساس این گزارش، حوثی ها با تیر اندازی و استفاده از باطوم و چاقو، تلاش کردند تا معترضان را متفرق کنند. شبه نظامیان حوثی همچنین ۱۵ نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات را ربودند.

در استان الحدیده در غرب یمن نیز که در اشغال حوثی ها قرار دارد، ۱۰ نفر از معترضان، توسط این گروه ربوده شدند. معترضان از منصور هادی خواستند به شورش حوثی ها پایان دهد و دولت و نهادهای آن را بازپس گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size