پزشک اردوغان: غذای رئیس جمهور پیش از خوردن آزمایش می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه پرتیراژ «حریت» در شماره روز سه شنبه ۳-۳-۲۰۱۵ از قول پزشک مخصوص اردوغان نوشت، یک تیم پزشکی و آزمایشگاهی ویژه در کاخ ریاست جمهوری ترکیه، مسئولیت آزمایش غذای «سلطان جدید» طبق توصیف مخالفان، را به عهده دارد.

آزمایش غذای اردوغان بخاطر جلوگیری از هر نوع تلاش برای مسموم کردن وی از سوی دشمنانش صورت می‌گیرد.

به گزارش این روزنامه، جودت اردول، پزشک متخصص و نماینده پارلمان از فراکسیون حزب «عدالت و توسعه» شاخه گروه اسلامگرای حاکم در ترکیه، گفت: «اکنون دیگر ترور‌ها با بکارگیری سلاح گرم صورت نمی‌گیرد، بلکه بیشتر با مسموم کردن افراد از طریق غذایشان انجام می‌شود».

وی افزود: «ما برای جلوگیری از هر گونه حمله تروریستی با مواد شیمیایی، بیولوژیکی یا رادیولوژیکی که ممکن است رئیس دولتمان را از طریق تناول غذا‌ها یا نوشیدنی ها مورد هدف قرار دهد، آزمایشگاهی ویژه در کاخ ریاست جمهوری ترکیه احداث کردیم».

پزشک مخصوص اردوغان تاکید کرد که تاکنون هیچگونه نشانه‌ای از چنین حمله تروریستی مشاهده نکرده‌اند، اما برای احتیاط بیشتر پنج پزشک متخصص و یک آزمایشگاه پزشکی اختصاصی برای رسیدگی به وضعیت سلامت اردوغان به صورت ۲۴ ساعته در حالت آماده ‌باش قرار دارند».

گفتنی است که رجب طیب اردوغان از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴ نخست وزیر ترکیه بود. وی در سال ۲۰۱۴ به ریاست جمهوری ترکیه انتخاب شد.

یکی از مهم‌ترین انتقادات مخالفان اردوغان هزینه‌های بالای ساختن کاخ ریاست‌جمهوری اين كشور بوده است. ساخت کاخ جديد که در زمینی به مساحت ۲۰۰ هزار مترمربع واقع شده، ۵۰۰ میلیون یورو هزینه برداشته است.

گفته مي شود که تمامی اين هزينه ها از محل مالیاتی است که مردم می پردازند.

منتقدان اردوغان را به «تجمل‌گرایی» و «خودبزرگ بینی» متهم می‌کنند، اما سیاستمدار اسلامگرای ترکیه معتقد است که بزرگی این کاخ‌ها در شأن کشوری همچون ترکیه است.

کاخ جدید ریاست جمهوری ترکیه، بیش از ۱۰۰۰ اتاق دارد و مدل ساختمان آن آمیخته‌ای از معماری دوره سلجوقی و عثمانی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید